Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od 1 stycznia 2014 r. na kilku liniach tarnowskiej komunikacji miejskiej zostaną dokonane zmiany rozkładów jazdy. Zostaną on wprowadzone na liniach nr 3, 6, 30, 33, 44, 46, 48, 208, 210, 225 i 227.

Miło nam podzielić się z Państwem kulturalnymi rankingami 2013 roku, w których program tarnowskiego BWA został bardzo wysoko oceniony:

Magazyn National Geographic Traveler przedstawił listę 21 podróżniczych hitów na 12 najbliższych miesięcy. Gdzie będzie turystycznie gorąco w 2014 roku?

W okresie od stycznia do września 2013 r. międzynarodowy ruch turystyczny zanotował 5 proc. wzrostu, w porównaniu z analogicznym okresem roku wcześniejszego - tak wynika z danych Światowej Organizacji Turystyki.

Google prezentuje nam już nowy wygląd map - wprawdzie jako podgląd przedpremierowy, ale widzimy już jak będzie to wyglądać za niedługo dla wszystkich.

Ostatnie przygotowania do remontu jednego z kluczowych wiaduktów kolejowych w Tarnowie. Szykują się spore utrudnienia w komunikacji. Informacje na ten temat już widać przy głównej ulicy miasta, a kolejarze rozpoczną prace budowlane 7 stycznia.

Restauracja Hotel Tarnovia

serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w niedzielnym brunchu,

który odbędzie się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, w godzinach od 13.00 – 16.00.

Czytanie wszędzie i o każdej porze? Teraz to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki inicjatywie Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) i Urzędu Miasta m.in. na przystankach i w tarnowskich autobusach komunikacji miejskiej jeszcze w tym tygodniu pojawią się plakaty promujące akcję „Książkobranie”.

Do miejsca, w którym przez dwa lata działała tymczasowa siedziba BWA, powraca sztuka – wystawa złożona z dzieł kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Na „Wystawie stałej” oglądać będzie można m.in. obraz najsłynniejszego tarnowskiego artysty Wilhelma Sasnala.

Ks. dr Jan Piotrowski i ks. dr Stanisław Salaterski to nowi biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej. Pierwszy był dotychczas proboszczem parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, a drugi proboszczem parafii katedralnej w Tarnowie. Ks. Salaterski skończył 59 lat, a ks. Piotrowski w styczniu skończy 61.

Archiwalne