Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W związku z koniecznością dokonania rozliczeń z bankiem w dniu 31 grudnia 2012 r. (Sylwester) sprzedaż pamiątek, publikacji będzie możliwa jedynie do godziny 11.00; po tej godzinie tylko za pomocą kart płatniczych.

Zapraszamy do lektury artykułu o Tarnowie w magazynie „Świat Szkła”, który został opracowany podczas pobytu redaktora p. Edwarda Poskiera w Tarnowie.

Rynek 7:

  • 24.12.2012 - 09.00 - 14.00
  • 25, 26.12.2012 – nieczynne
  • 31.12.2012 - 09.00 - 14.00
  • 1.01.2013 - nieczynne

Zorganizowany przez Centrum Architektury program edukacyjno-artystyczny Le CorbusYear został nominowany do nagrody Wydarzenie Roku 2012 Radiowego Domu Kultury przez radiową Trójkę. Zachęcamy do głosowania w plebiscycie publiczności!

Aktorzy Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie wracają na... schody placówki. Po patriotycznym śpiewaniu z okazji 11 listopada, przyszedł czas na kolędowanie. Plenerowa impreza przed siedzibą teatru odbędzie się już w najbliższy czwartek, początek od godz. 15.

W ogrodzie klasztoru ojców bernardynów w Tarnowie powstaje żywa szopka. Znajdą się tam zagrody dla zwierząt. Ma być ich więcej, niż rok temu.

System informacji turystycznej w Polsce tworzony jest od lat. W ostatnim okresie działania w tym zakresie uległy na szczeblu ogólnokrajowym intensyfikacji. Polska Organizacja Turystyczna korzystając ze środków unijnych, rozwija etapami nowoczesny system „it”, odpowiadający współczesnym potrzebom turystów polskich i zagranicznych.

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że Kraków będzie ich drugą, po Wrocławiu, bazą w Polsce. W konferencji prasowej z udziałem wiceprezesa Ryanair Michaela Cawley’a wziął udział marszałek Marek Sowa oraz prezes lotniska Jan Pamuła.

W zaskakującym tempie bo w zaledwie 18 miesięcy udało się wybudować jedna z najważniejszych małopolskich inwestycji ostatnich lat.

Telewizja Polska zrealizowała dokument przedstawiający dzieje powojennej konspiracji na terenie ziemi tarnowskiej. Ekipa programu 'Było nie minęło, kronika zwiadowców historii' nagrała reportaż o jednej z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia, która przeprowadzona została na terenie Tarnowa i Woli Rzędzińskiej.

Archiwalne