Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

24.12.2010 - 09.00 - 14.00

25, 26.12.2010 – NIECZYNNE

27-30.12.2010 - 08.00 - 18.00

31.12.2010 - 09.00 - 14.00

1, 2.01.2011 - NIECZYNNE

"Nie spać - zwiedzać!" to druga już w okresie świątecznym i nie mająca sobie podobnych akcja prowadzona przez przewodników regionu tarnowskiego. W czasie wycieczek obnażamy całą prawdę o ciekawych miejscach na Pogórzu Karpackim, pokazujemy największe okoliczne walory, ukazujemy piękno pogórzańskiego krajobrazu, opowiadamy o wydarzeniach historycznych i niezwykłych ludziach.

Komisja Europejska zatwierdziła na mocy przepisów UE dotyczących pomocy państwa, pomoc w wysokości 240 mln EUR na ochronę i prace zabezpieczające w dwóch zabytkowych kopalniach soli w Wieliczce i Bochni k. Krakowa.

Zapraszamy na zwiedzanie Tarnowa nowymi szlakami:

  • Szlak Leliwitów Tarnowskich
  • Szlak Sanguszków
  • „Sznur bernardyński”
  • Szlak biskupów tarnowskich

Autorem szlaków jest p. Krzysztof Moskal.

Zobacz nowe szlaki

Minister sportu i turystyki Adam Giersz przyznał Edycie Ropek (Alpinus Azoty Tarnów Team) stypendium, nagrodę i dyplom za obronę w austriackim Imst tytułu mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas.

Jak już informowaliśmy, miejska instytucja kultury przenosi swoją działalność w nowe miejsce. - Towarzyszyć jej tam będzie punkt informacji turystycznej, który ma być wizytówką Tarnowa dla gości odwiedzających nasze miasto – mówi dyrektor TCI Marcin Pałach.

Ich nowy obraz wydobywają opublikowane fotografie. Takie są pierwsze wrażenie oglądających nowy album Stolica Diecezji. Architektura Sakralna Tarnowa. Publikację wydało Stowarzyszenie Plus Ultra. Jak mówi autor zdjęć Marcin Głuszek fakt, że nie jest z Tarnowa pomagał mu w znalezieniu świeżego spojrzenia na fotografowane obiekty.

W tarnowskim kinie „Marzenie” rozpoczęły się prace modernizacyjne sali kinowo - widowiskowej. Zaplanowano malowanie sufitu oraz wymianę wykładziny podłogowej i foteli na parterze sali. - Niestety prace te wymuszają na nas zamknięcie kina na okres dwóch tygodni.

Od najbliższej niedzieli zmienia się rozkład jazdy pociągów. Wg informacji, jakie przekazują spółki kolejowe (Przewozy Regionalne i PKP Intercity) zwiększy się bezpośredni dostęp Tarnowa do stolicy. Zgodnie z zapowiedziami przewoźników codziennie z Tarnowa do Warszawy (bezpośrednio) pojedzie 2 poranne pociągi (IR, i ExIC) oraz jeden wieczorny TLK.

Kolejnym dowodem na to są nagrody, które zdobyły trunki z winnicy Mariusza Chryka w Brzozowej koło Gromnika. Na Święcie Wina, które odbyło się w tym roku w Sokołowcu w Górach Kaczawskich do konkursu stanęło kilkadziesiąt win z całej Polski.

Archiwalne