Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rozmowa z Marią Zawadą-Bilik, dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży i współpracy na linii samorząd – biuro ŚDM w Tarnowie.

W Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Miejsce przyjazne maluchom” w 10 jubileuszowej edycji akcji. Wśród 49 laureatów spoza samego Krakowa znalazło się również Tarnowskie Centrum Informacji. Akcja „Miejsce przyjazne maluchom” po raz pierwszy zorganizowana została w 2006 roku i obejmowała tylko Kraków, natomiast w 2012 r. została rozszerzona o całą Małopolskę.

W „polskim biegunie ciepła” trwa ArtFest, trwa unikatowa wystawa poświęcona starożytnemu Egiptowi „Gdy słońce było bogiem” w Muzeum Etnograficznym a Centrum Sztuki Mościce zaprasza na spotkanie z Piotrem Adamczykiem. To tylko kilka propozycji. Więcej na http://www.it.tarnow.pl/kalendarium/wydarzenia/2015-11/

Twórca licznych w ostatnim czasie pomników papieża Jana Pawła II – profesor Czesław Dźwigaj związany jest z Ziemią Tarnowską?

Propozycja zabaw andrzejkowych w Tarnowie.

Z dziennikarzami spotkali się Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezeska Polskiej Organizacji Turystycznej, Emilia Kubik, liderka projektu „Lubię Polskę!” (z prawej) i Robert Kępiński, doradca prezesa POT ds. współpracy międzynarodowej i pełnomocnik ds. otwarcia ośrodka POT w Chinach.

Dwór Prezydencki otrzymał certyfikat jakości HeritageHotels.pl . Organizacji zrzeszającej hotele historyczne o najwyższej jakości usług. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dobrą kuchnię, wina i przyjazne podejście do najmłodszych. 
Jednocześnie wręczono nam "blachę" potwierdzającą przynależność do tej elitarnej organizacji, którą z dumą zawiesiliśmy na budynku.

5 grudzień 2015 godz. 17.00 – Mikołaj z Laponii na Rynku w Tarnowie

Wszyscy, którzy będą chcieli poznać Świętego Mikołaja, będą mieli okazję zobaczyć się z nim na tarnowskim Rynku. Mikołaj przyjedzie wprost ze swojej podbiegunowej siedziby, by 5 grudnia o godz. 17 spotkać się z najmłodszymi tarnowianami.

Zajęcia przygotowane są dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej (klasy 0-6). W ramach warsztatów, które są kontynuacją staropolskiej przedświątecznej tradycji, uczestnicy wykonują współczesne dekoracje bożonarodzeniowe. 

W Tarnowie mieści się jedno z największych i najnowocześniejszych zakładów karnych w Polsce?

Archiwalne