Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

TCI poleca wykład o Mauzoleum Bema i jego twórcy – architekcie Szyszko-Bohuszu. To okazja do poszerzenia wiedzy dla miejskich przewodników i pasjonatów historii.

Ostatnio pojawiło się wiele tekstów o negatywnym wpływie turystyki na Kraków. Co roku – zwłaszcza w sezonie wakacyjnym – można też natrafić na mnóstwo podobnych artykułów o Zakopanem. W pierwszym wypadku powodem dyskusji były wybory, w drugim tzw. sezon ogórkowy w mediach. Czy turyści to zło konieczne? A może zwyczajnie jesteśmy coraz bardziej nimi zirytowani? Jak z głową korzystać na masowej turystyce – dla dobra budżetu i bez straty dla mieszkańców?

Od października 2013 roku do czerwca 2014 roku Polska Organizacja Turystyczna prowadziła promocyjną kampanię wizerunkowo-projektową Polski pt. „Lubię Polskę!" w Chinach, Indiach i Japonii. Podsumowanie zawarte zostało w raporcie firmy badawczo-doradczej Ageron Polska.

Ponad czterdziestu pracowników centrów informacji z całej Polski oraz przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej przyjechali do Tarnowa. Uczestnicy dwudniowego forum omawiali najważniejsze wyzwania związane z organizacją turystyki.

5 podtarnowskich gmin zjednoczyło siły i chce powalczyć o unijne miliony na Źródlany Szlak. Obok Skamieniałego Miasta powstanie pierwsza w Polsce trasa turystyczna w koronach drzew.

19 listopada br. rozpoczęło się w Tarnowie Walne Zgromadzenie Forum Informacji Turystycznej. Spotkanie otworzyła Elżbieta Wąsowicz-Zaborek, Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wilhelm Sasnal podarował tarnowskiemu Muzeum Okręgowemu swoje dzieło, które stworzył specjalnie dla wspólne realizowanego przez nasze Muzeum i Galerię Tarnowską projektu „Byliśmy”.

W tym tygodniu do Tarnowa zjadą przedstawiciele punktów informacji turystycznej z całej Polski. Corocznemu spotkaniu przewodniczyć będą władze Polskiej Organizacji Turystycznej.

Obsługa pasażerów przylatujących do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice zostanie od czwartku przeniesiona do dawnego terminalu krajowego (terminalu T2), powiększonego o dodatkową powierzchnię. Związane jest to z trwającą rozbudową lotniska.

Wraz z otwarciem odcinka A4 Tarnów-Dębica firma Voyager uruchomiła nowe połączenie Tarnów-Rzeszów. 12 kursów każdego dnia z czasem przejazdu ok 75 minut. Warto dodać, że Tarnów i Rzeszów łaczy nie tylko kolej (z powodu przedłużającego się remontu torów czas podróży koleją wynosi co najmniej 1,5 h) ale również inni przewoźnicy autokarowi w tym Neobus, BpTour oraz AlbatrosBus.

Archiwalne