Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Dotyczyło to przede wszystkim zabytkowych kwater, w tym rodziny Szancerów.

Wczoraj, podczas plenerowej konferencji prasowej, zaprezentowano te nagrobki, które zostały odrestaurowane. Jan Król, dyrektor ds. budownictwa w firmie 'Eltar', wyjaśnił, na czym polegały prace remontowe.

Już w jutro (sobota, 30 listopada) uruchomione zostanie sztuczne lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego 14. – Zapraszamy wszystkich tarnowian do korzystania z obiektu – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk.

Zgodnie z harmonogramem zakończy się modernizacja Burku - jedna z większych tegorocznych miejskich inwestycji. Remont placu targowego praktycznie dobiegł końca, a wkrótce rozpoczną się odbiory techniczne. Kupcy będą mogli przenosić się z handlem w nowe przestrzenie już w pierwszej połowie stycznia. Zarówno kupującym, jak i handlującym, przygrywać będzie…historyczny dla tego miejsca kataryniarz.

Nowy skatepark to kolejny efekt pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. Zadanie zostało już zakończone i oddane do dyspozycji mieszkańców. Dobrze się prezentuje.

Od kilkunastu dni w Tarnowie za postój w strefie płatnego parkowania (SPP) można płacić w parkometrach (gotówką, kartą płatniczą a w przyszłości karta miejską). W strefie płatnego parkowania Targowiska Miejskie zamontowały 50 parkometrów.

W nowoczesny system transportu i kontroli bagażu będzie wyposażony terminal Kraków Airport. System zacznie działać na początku 2015 roku. Koszt inwestycji to prawie 56 mln zł netto. Projekt zostanie dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ).

Od pierwszej połowy 2015 r. będzie można korzystać z Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA). To system, który będzie integrował dostępne na terenie województwa małopolskiego usługi związane z publicznym transportem zbiorowym. Małopolska Karta Aglomeracyjna będzie nowoczesną i bezpieczną kartą zbliżeniową. Będzie też dostępna w postaci aplikacji mobilnej dla systemów iOS, Android i Windows Phone. Małopolska Karta Aglomeracyjna będzie zintegrowanym biletem, umożliwiającym korzystanie z różnych środków transportu w różnych miejscach Małopolski, parkingów, a w przyszłości także innych usług – np. biletów wstępu do muzeów.

Dostęp do internetu należy do codzienności w niemal każdym gospodarstwie domowym. Coraz częściej staje się istotny także w trakcie podróży: z sieci korzystamy na lotniskach, dworcach kolejowych i w samochodach. A w obiektach noclegowych?

Według miejscowych jeśli gdzieś spędzić weekend, to tylko w tym uroczym miasteczku.

O jego powstaniu mówi się już kilkanaście lat. Brakuje jednak dobrego pomysłu i pieniędzy na budowę.

Archiwalne