Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tancerki z tarnowskiej formacji LABIRYNT, reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Hong Kongu, zdobyły drugie miejsce! Taneczne zawody Cheerleadeing World Championships 2011 odbyły się w miniony weekend.

15-ty fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej trafił do Tarnowa. Nowy nabytek tarnowskiego Muzeum Okręgowego został dziś oficjalnie zaprezentowany. Panorama Siedmiogrodzka to sławny obraz Jana Styki przedstawiający zdobycie Sybinu przez powstańców węgierskich pod dowództwem generała Józefa Bema.

Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie oraz Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem Oddział w Tarnowie realizuje artystyczny film Huberta Czerepoka dotyczący Pierwszego Transportu do Oświęcimia, który odjechał z tarnowskiego Dworca PKP 14 czerwca 1940 roku.

Tarnów został jednym z 10 polskich eMiast Google. To zasługa tarnowskich małych i średnich firm – nowa nagroda Google ma na celu wyróżnienie miast, które odnotowały największy wzrost aktywności lokalnych firm w sieci.

Coraz chłodniejsza aura sprzyja mrożeniu tafli sztucznego lodowiska przy ulicy Wojska Polskiego w Tarnowie. Amatorom łyżew ślizgawka udostępniona zostanie już za kilka dni.

Tarnowskie Centrum Informacji, jako jedyna instytucja turystyczna w Polsce oraz Negri Fitness Klub z Tarnowa otrzymały tytuł „Miejsce Przyjazne Przyszłej Mamie”.

W niedzielę 13 listopada na antenie TVP Polonia wyemitowany został odcinek programu „Gra w Miasta”, który nagrywany był w Tarnowie.

Dobiegają końca ostatnie negocjacje dotyczące rozpoczętej niedawno przebudowy linii klejowej E30 na odcinku przebiegającym przez Tarnów. To największa inwestycja kolejowa w Polsce.

Zakończyła się zabawa – plebiscyt na najpiękniejszy rynek w Małopolsce! O tytuł najpiękniejszego rynku w naszym województwie walczyło od 3 października 29 miast.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza na cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży szkolnej.

Archiwalne