Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowscy radni przyznali 50 tys. zł dotacji celowej z miejskiego budżetu na remont ogrodzenia zabytkowego Cmentarza Żydowskiego w Tarnowie. Ta jedna z najstarszych żydowskich nekropolii na południu Polski przechodzi najpoważniejszą renowację w swojej historii.

Pułkownik Jerzy Pertkiewicz dołączył do grona Honorowych Obywateli Tarnowa. Wyróżnienie odebrał podczas wspólnej, uroczystej sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się 30 października w tarnowskim Ratuszu.

Trwa kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”. Ten patriotyczny projekt realizowany jest przez Urząd Miasta Tarnowa już od 2008 roku, a jego pierwsza edycja odbyła się z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku w kilku punktach Tarnowa mieszkańcy odebrać będą mogli ponad 1000 sztuk bezpłatnych flag na samochody.

W Dniu Wszystkich Świętych Informacja Turystyczna nieczynna.

Rusza kolejna edycja akcji „Flaga na samochód”. Ten patriotyczny projekt realizowany jest przez Urząd Miasta Tarnowa już od 2008 roku, jego pierwsza edycja odbyła się z okazji dziewięćdziesiątej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku w kilku punktach Tarnowa mieszkańcy odebrać będą mogli ponad 1000 sztuk bezpłatnych flag na samochody.

Zdaniem redaktorów prestiżowego przewodnika Lonely Planet, Tarnów jest jednym z tych miejsc na świecie, które w przyszłym roku warto odwiedzić.

Poland somehow manages to remain affordable and relatively under-visited. Sure, Kraków grabs the crowds, but you can explore here for less than in Prague or Berlin.

Chodzi o trzy drewniane rzeźby Józefa Wilkonia, które w okresie wakacyjnym były atrakcją centrum miasta. Drewniane zwierzaki za kilkanaście dni przeniesione zostaną do cieplejszego i bezpieczniejszego miejsca.

Zarząd Tarnowskiej Organizacji Turystycznej zaprasza do udziału w konferencji pn. „Veritas In Vino”, której głównym celem będzie prezentacja technicznych aspektów dystrybucji i produkcji lokalnych produktów turystycznych, łączenie oferty winiarskiej z szerszą ofertą danego regionu.

Dokument sporządzony na baraniej skórze podpisany w 1934 roku w imieniu i obecności ówczesnego prezydenta Polski Ignacego Mościckiego. Mowa o akcie erekcyjnym dzielnicy Mościce w Tarnowie. Pasjonaci historii tej części Tarnowa uznali, że zaginął. Nam jednak udało się go odnaleźć.

Archiwalne