Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

1 listopada - nieczynne
2 listopada - 9.00 do 17.00
3 listopada - nieczynne

Kierowcy busów, autobusów i ciężarówek od dziś płacą za przejazd autostradą z Krakowa do Tarnowa. System elektronicznego poboru opłat viaTOLL objął właśnie otwarty przed rokiem odcinek z Targowiska do Tarnowa.

Jak co roku w listopadzie odbywa się podsumowanie minionego sezonu campingowego i rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu "Mister Camping".
Dzięki nowym inwestycjom i podnoszeniu standardu, niezmiennie począwszy od 1997 roku tarnowski camping zostaje regularnie nagradzany, w tym roku "Pod Jabłoniami" zdobył kolejny raz II miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Jest jedyna w Polsce, w Tarnowie odbywa się dwa razy do roku. W rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w maju – z okazji Dnia Flagi Państwowej RP, ulice zabarwiają się na biało – czerwono. – To już tarnowska tradycja, z której korzystają także inne miasta – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

easyJet wspólnie z firmą badawczą TNS postanowiły sprawdzić w jaki sposób podróżują obecnie turyści. Badania wykazały, że na świecie pojawiła się nowa grupa często podróżujących osób – europejskie dzieci zwane też obieżyświatami (ang. glob trotters).

Tarnów – Pierwsze Niepodległe jest już odświętnie udekorowany. To zapalony znicz przy Grobie Nieznanego Żołnierza, warta honorowa tarnowskich harcerzy, odświętne flagi państwowe i uroczysta, wspólna sesja Rady Miasta i Rady Powiatu w Ratuszu. Sesja już w środę, 30 października, w samo południe. Będzie jej towarzyszyć m.in. wręczenie nagród za najlepsze prace dyplomowe w konkursie im. Tadeusza Tertila oraz odznaczeń państwowych.

Według najnowszej, czwartej edycji przewodnika dla inwestorów – Hotel Guidebook Poland 2013 – rośnie usieciowienie hoteli i pokoi hotelowych w największych miastach Polski.

Najbogatsza i znana w Tarnowie rodzina żydowska doczekała się renowacji nagrobków. Pieniądze na odnowienie kwatery rodziny Szancerów zebrała krewna. Podniesiono przewrócone przez wandali nagrobki, wykonano również piaskowanie ogrodzenia. W kwaterze spoczywa w sumie siedem osób. Wśród nich jest Henryk Szancer, który otworzył w Tarnowie słynny młyn parowy.

Ryanair zezwoli pasażerom na bezpłatne zabranie na pokład drugiego podręcznego bagażu. To kolejna zmiana, która ma poprawić wizerunek linii wśród pasażerów. Przewoźnik nieodpłatnie umożliwi również dokonanie drobnych zmian w rezerwacji.

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w bazylice katedralnej. Otwierana jest ona każdego roku z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. To jedyna krypta w katedrze, którą można zwiedzać. W podziemiach bazyliki jest w sumie siedem krypt.

Archiwalne