Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Przez wiele lat jego piękny sarkofag był przechowywany w dawnych pomieszczeniach dla służby wiśnickiego zamku. Kilka tygodni temu nowi administratorzy obiektu zdecydowali o przeniesieniu go do krypty pod kaplicą.

W tym roku, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości niepodległość świętować będziemy "dosłownie" na tarnowskich ulicach.

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w Bazylice Katedralnej. Otwierana jest każdego roku z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

Unia w połowie dofinansuje budowę drogi łączącej autostradę A4 z drogą wojewódzką 977 w okolicach Tarnowa. Inwestycja, która będzie kosztować ponad 91 mln zł będzie gotowa pod koniec 2010 roku.

Na nowej stronie internetowej muzeum, przy muzyce gregoriańskiej można odbyć wirtualną wycieczkę, oglądając z bliska wybrane eksponaty.

Województwo Małopolskie otrzymało Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego za Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Celem programu jest promocja renesansowej architektury Małopolski, m.in. poprzez udostępnianie wybranych obiektów szerokiej publiczności.

Na każdą porę roku ma Zamek w Dębnie inny koncert. Na przykład jesienny..., który odbędzie przy aromatycznej, rozgrzewającej herbacie.

Urząd Miasta Tarnowa w dniu dzisiejszym uruchomił nową stronę internetową www.tarnow.pl.

Nad projektem pracowali pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji: Krzysztof Gzyl (projekt graficzny i wdrożenie) oraz Marcin Pałach - pomysłodawca struktury nowej strony i konsultant. Obecnie trwają prace nad nową stroną internetową TCI.

Obecne władze Tarnowa przedstawiają kolejne projekty, które zostaną ujęte w tzw. "Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Miasta Tarnowa na lata 2008-2013". Są to projekty związane zarówno z budownictwem jak i sportem oraz promocją miasta.

Archiwalne