Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Nie żyje Andrzej Cetera, znany archeolog oraz kierownik delegatury Wojewódzkiej Służby Ochrony Zabytków w Tarnowie.

Spośród Europejczyków najwięcej na jedzenie i zakwaterowanie wydają Maltańczycy, Cypryjczycy i Hiszpanie, wynika z analizy Eurostatu. Polacy w tym zestawieniu wypadają blado.

Samochód osobowy i 10 rowerów szosowych – to nagrody, na jakie mogą liczyć uczestnicy loterii promocyjnej „Rozliczenie PIT-u w Tarnowie się opłaca”, którą miasto planuje zorganizować w tym roku.

Sławna zagroda Felicji Curyłowej w małopolskiej "malowanej wsi" przez ponad rok była zamknięta dla turystów. Muzeum za ponad 1,2 miliona złotych na miejscu dawnej zagrody stworzyło mini skansen z dwoma malowanymi chatami wyposażonymi w zabytkowe sprzęty gospodarstwa domowego.

Będzie ona częścią uroczystego spotkania noworocznego – Świerczkowiacy z kolędą, które zaplanowano w Dworze Modrzewiowym w Tarnowie – Mościcach.

Masz niepotrzebne duże kwiaty doniczkowe, które zalegają ci w domu, ogrodzie? Możesz je teraz wymienić na bilet do teatru!

Do tej pory rocznicę jej poświęcenia obchodzono 21 października. Uroczyste wspomnienie przeniesiono na 29 stycznia.

Zagroda Felicji Curyłowej w Zalipiu wraca na turystyczną mapę Województwa Małopolskiego! W najbliższy piątek (1 lutego), po ponad rocznej przerwie związanej z modernizacją, ponownie udostępnimy to miejsce zwiedzającym.

Po ubiegłorocznych, gigantycznych zakupach, kiedy flotę miejskiego przewoźnika zasiliło kilkadziesiąt nowych pojazdów, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce uzbroić swoje autobusy w nowoczesne systemy informatyczne. Będą to między innymi nowe komputery pokładowe, kamery liczące pasażerów, a także integracja informacji pasażerskiej z systemem tarnowskiego roweru miejskiego.

W planach związanych z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego znalazła się także linia przez Kielce, Tarnów i Nowy Sącz. Pochodzący z Powiśla Dąbrowskiego poseł Michał Cieślak z partii Porozumienie przekonuje, że w budżecie CKP udało się znaleźć na tę linię 1 miliard 100 tysięcy złotych.

Archiwalne