Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

To siódmy ranking „Polityki” muzeów i galerii organizujących czasowe wystawy sztuki XX i XXI wieku.

Tarnowskie BWA znalazło się w rankingu na wysokim 12 miejscu. Piotr Sarzyński w uzasadnieniu docenił balansujący program łączący promocję lokalnej sceny artystycznej z organizacją wystaw o znaczeniu ponadregionalnym, a także działania edukacyjne i upowszechniające sztukę współczesną - „Porządna praca organiczna”.

BWA w Tarnowie 12 miejsce dzieli z BWA w Bielsku-Białej, Opolu i Zielonej Górze.

Turyści i pasjonaci historii mogą się dowiedzieć o związkach z powstaniem styczniowym takich miast i gmin jak: Kraków, Dąbrowa Tarnowska, Igołomia-Wawrzeńczyce, Książ Wielki, Krzeszowice, Miechów, Olkusz, Skała, Słomniki, Sułoszowa, Tarnów.

W najbliższą niedzielę 1 lutego 2015 r. zapraszamy do Gospodarstwa Agroturystycznego„Filipówka na Podlesiu” (www.filipowka.dobrynocleg.pl) w Uniszowej (Gmina Ryglice) na rozpoczęcie sezonu kuligowego "Kuligi konne dla małego i dużego".

 

Tarnowskie propozycje na dzień zakochanych.

W środę krakowskie lotnisko odwiedził szef irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair ­ Michael O' Leary. Wszystko z okazji trzydziestolecia działalności przewoźnika. Przez trzy dziesięciolecia Ryanair przewiózł ponad 750 milionów pasażerów. Swoją obecność silnie zaznaczył także w Krakowie, gdzie firma planuje kolejne inwestycje.

Ciekawe ferie? Oczywiście w Małopolsce! Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego po raz kolejny wspiera organizatorów wydarzeń, które odbywać się będą w naszym regionie w ferie. Kalendarz najciekawszych inicjatyw i pomysłów na spędzenie wolnego czasu ukaże się na portalu Wrota Małopolski. Już dziś można zgłaszać swoje projekty

Ponad 4 mln pasażerów, czyli o 5 proc. więcej niż w rekordowym 2014 r., zamierza obsłużyć w tym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Jak powiedział prezes lotniska Jan Pamuła, wynik ten będzie osiągnięty mimo wciąż trwającej rozbudowy portu.

Międzynarodowy ruch turystyczny w 2014 r. wzrósł o 4,7 procent w porównaniu z rokiem 2013. Granicę swego kraju przekroczyło ponad 1,1 mld turystów. Turystyka ożywia światową gospodarkę.

Tarnowskie Centrum Kultury dokonało zakupu sprzętu do projekcji filmów z audiodeskrypcją. To oznacza, że osoby z niepełnosprawnością - niewidome lub niedowidzące będą mogły wybrać się do kina. Audiodeskrypcja pozwala osobom niewidomym na możliwość pełnego odbioru filmu. Odbywa się to poprzez przekazanie drogą słuchową werbalnego opisu treści wizualnych.

Dzięki aktywnie prowadzonej akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa sport kartingowy jest dostepny dla każdego, zrodziła się nowa moda na karting

Archiwalne