Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Z dniem 1 lutego 2014 r. zmieniają się rozkłady jazdy ekspresowych połączeń pomiędzy Tarnowem a Krakowem. Zarówno Voyager jak i PKM Olkusz modyfikują swoje rozkłady (łącznie kilka kursów mniej).

W siedzibie Rady Europy podziwiać można fotografie wykonane w ramach projektu "Zakochaj się w Polsce nocą", przedstawiające scenerię polskich miast i miasteczek po zmroku. Zapierające dech w piersiach zdjęcia wykonał Krzysztof T. Masiuk.

To ważna informacja dla wielu turystów przyjeżdżających do Krakowa, a także dla niektórych mieszkańców Małopolski. Od soboty na lotnisko będzie można dojechać tylko autobusami MPK. Rusza modernizacja linii kolejowej do Balic. Tory będą całkowicie zamknięte.

Pokaż swój projekt całej Polsce. Do 17 lutego br. można nadsyłać zgłoszenia do ogólnopolskiego Konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”, organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. W konkursie nagrodzone zostaną najlepsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

W nowym unijnym Programie Operacyjnym "Inteligentny Rozwój" przedsiębiorcy turystyczni będą mogli uzyskać finansowanie wybranych kosztów z zakresu promocji i sprzedaży. Polska Organizacja Turystyczna będzie pełnić zarówno rolę beneficjenta jak i instytucji wrdażającej dla aplikujących o dotacje przedsiębiorców turystycznych (hotelarzy, touroperatorów turystyki przyjazdowej, PCO, rekomendowanych organizatorów „incentive travel", przewoźników, zarządców atrakcji turystycznych, klastrów, konsorcjów produktowych, w tym produktów prowadzonych przez ROT lub LOT, itp).

Zapraszamy, wszystkich zwolenników białego szaleństwa, w najbliższą niedzielę 2 lutego 2013 w godz. 13:00 – 16:00 do Gospodarstwa Agroturystycznego „Filipówka na Podlesiu” (www.filipowka.dobrynocleg.pl) w Uniszowej (Gmina Ryglice) na rozpoczęcie sezonu kuligowego, zjazdów na workach ze słomą i sankach.

Zdjęcie Elżbiety Bieńkowskiej w granatowych koralach inspirowanych tarniną robi prawdziwą furorę. Kolejna redakcja po Wprost tym razem Newsweek „promuje” tarninowe korale. Minister Bieńkowska otrzymała je podczas ubiegłorocznej wizyty w Tarnowie. Korale inspirowane owocem tarniny cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Tarnowa, ale również turystów, którzy odwiedzają nasze miasto.

Tarninowe korale, podobnie jak czerwone – krakowskie można kupić w TCI na Rynku w Tarnowie w cenie 10 zł.

Hotelarze, restauratorzy i przedsiębiorcy turystyczni powinni zacząć płacić za promowanie swoich regionów i samej Polski, w kraju i za granicą. Tak jest na całym świecie, a nasza branża na tyle już okrzepła, że może się tego podjąć.

Od 27 do 31 stycznia 2014 r., podczas posiedzeń Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu będzie miała miejsce wystawa fotografii, będąca częścią projektu "Zakochaj się w Polsce nocą". Wśród zdjęć zakwalifikowanych do pokazu w Pałacu Europy znalazła się uwieczniona na fotografii Ulica Kapitulna w Tarnowie. Autorem urokliwych i tajemniczych zdjęć jest, mieszkający w Tarnowcu koło Tarnowa, Krzysztof Masiuk.

Święcenia biskupie odbędą się w czasie Mszy Świętej. Będzie jej przewodniczył i wygłosi homilię metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Głównym szafarzem święceń będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż. Współkonsekratorami będą Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore oraz biskup senior Władysław Bobowski.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 25 stycznia o godzinie 10.00. w tarnowskiej katedrze.

Archiwalne