Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wystawy klasyków, promocja młodych twórców, happeningi i wykłady. To tylko niektóre z działań planowanych przez Galerię Miejską w Tarnowie w 2011 roku. Wszystko w nowej siedzibie instytucji - budynku Dworca PKP. To ciekawe miejsce, które swoją dynamiką pokazuje, że dzisiaj nie ma już czasu na "świątynie sztuki".

W piątek na tory wyjadą dwa nowoczesne pociągi. Będą jeździć na trasach Tarnów- Kraków i Tarnów- Krynica. Na razie tylko dwa, docelowo będzie 5. Kolejne pojawią sie latem. Nowe, komfortowe pociągi będą mogły osiągać prędkość nawet do 160 km/h.

Powiśle Dąbrowskie chce zachęcić Polonusów, aby mała wieś Breń stała się dla nich miejscem spotkań a nawet powrotów na stałe. Stajnia cugowa przy tamtejszym dworku już zamieniła się w sale konferencyjne dla Centrum Polonii. Prace kosztowały prawie 2 mln złotych, większość to pieniądze unijne - mówi nam starosta dąbrowski, Tadeusz Kwiatkowski...

12 lutego 2011 r. zapraszamy na "Mistrzostwa w zawodowych zjazdach na workach ze słomą do Paryi". Rozpoczęcie zabawy od godz. 12:00.

Zjazdy na workach to okazja do niepohamowanej zimowej zabawy na śniegu w gronie bliskich i znajomych w pięknych okolicznościach pogórzańskiej przyrody.

Nowoczesny przewodnik po Tarnowie, oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS, został właśnie ukończony. Każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron Tarnowskiego Centrum Informacji www.tarnow.travel pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji.

Mowa o nowych pociągach, które jeszcze w tym tygodniu mają wyjechać na tory w Małopolsce. Powód do zadowolenia z lepszego komfortu jazdy będą mieli przede wszystkim podróżujący na najbardziej popularnych trasach jak Tarnów – Kraków, Nowy Sącz – Kraków czy Wieliczka – Oświęcim.

Co powstanie na cennych terenach pod Górą Świętego Marcina? Odpowiedzi mają udzielić prace nad zmianami w planie przestrzennego zagospodarowania tego obszaru.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wyróżniło tarnowski Park Wodny tytułem „Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce. Lider Małopolski 2010 roku”. Co roku na taki tytuł mogą liczyć te inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju całego województwa.

Zjazd w wannie, na smoku i w dziecięcym łóżeczku – dosłownie na byle czym. To pierwsza tego rodzaju impreza, która odbyła się na podtarnowskim stoku Lubinka. Radio Eska i Portal InterMAKS.pl patronowały imprezie. Na starcie stanęli konstruktorzy w swoich zadziwiających maszynach, których konstrukcję ograniczała jedynie wyobraźnia.

Archiwalne