Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ile można zarobić a ile stracić organizując sobie wakacje na własną rękę lub kupując je w biurze podróży? Na to pytanie stara się odpowiedzieć raport przygotowany przez Travelplanet.pl.

To już pewne – Witold Bańka będzie szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Przedstawiciele rządów w radzie fundacji wskazali go jako kandydata. Stanowisko obejmie 1 stycznia 2020 roku.

Od rybaków na Sri Lance przez świnki na Bahamach, a skończywszy na słynnych latających kozach w Maroko – jako turyści zaczynamy płacić coraz wyższą cenę (dosłownie i w przenośni) za to, że w podróżach liczą się dla nas tylko zdjęcia i “zaliczanie” poszczególnych atrakcji. Ale czy w ogóle ma to dla nas jakiekolwiek znaczenie?

Bez gniazdek, rozrywek, a nawet… toalety. Przewoźnicy cały czas szukają oszczędności, a producenci dają im, czego chcą. Główny cel: samolot ma być jak najlżejszy. A to oznacza niewygodę dla pasażera – chyba, że zechcemy dopłacić.

Co roku około miliarda osób na całym globie wyjeżdża na wakacje. Gdyby każda z nich wprowadziła choć jedną, drobną zmianę w sposobie podróżowania, świat naprawdę stałby się lepszy. Zobaczcie, co robić (a raczej - czego nie robić) by podróżować etycznie. Działanie na szkodę nie musi być celowe - z niektórych rzeczy czasem nie zdajemy sobie po prostu sprawy.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało raport dotyczący wpływu niedzielnego zakazu handlu na polską gospodarkę. Jedną z branż, która zyskała na wolnych niedzielach jest turystyka.

Tarnowskie Centrum informacji po raz kolejny otrzymała certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w najwyższej kategorii – 4 gwiazdek!

Pogórze zachwyca pięknymi widokami, które roztaczają się z licznych wzgórz. Teraz podziwianie niezwykłych panoram dostarcza jeszcze większych wrażeń, gdyż w wielu miejscach regionu powstały wieże i tarasy widokowe.

Pod koniec marca, Tarnowskie Centrum Informacji miało przyjemność gościć w Tarnowie grupę ukraińskich dziennikarek.

 

W dzisiejszych czasach liczba osób nastawionych na zagraniczne wyjazdy rośnie z dnia na dzień. Biura podróży oferujące wczasy w dalekich krajach coraz chętniej posługują się specyficzną nomenklaturą, przejętą z języka angielskiego.

Archiwalne