Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA będąc partnerem KSOW i realizując operację pt. "Ekologia! to jest to! – współpraca rolników ekologicznych w skracaniu łańcucha dostaw" w partnerstwie z Gminą Pleśna, Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała oraz z Regionalnym Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Wojnicz ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dwóch ważnych dla rolnictwa ekologicznego wydarzeniach, które będą miały miejsce w Rzuchowej i Pleśnej (woj. Małopolskie, Powiat Tarnowski, Gmina Pleśna) kolejno w dniach 21-22 lipca 2018 roku.

Lokalna Grupa Działania Dunajec-Biała działająca na terenie gmin: Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresie podejmowania działalności gospodarczej (premia).

Nie wiem, czy kiedykolwiek słyszeli Państwo o budżecie obywatelskim województwa małopolskiego.

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie ruszył nabór do projektu pt. „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”.

"W 2017 roku Tarnowska Organizacja Turystyczna realizuje 1 projekt w 
ramach środków KSOW. Projekt nosi tytuł "Praktyczne warsztaty oceny wina 
dla małopolskich winiarzy" i jest skierowany do środowiska rolników 
właścicieli winnic.

Tarnowska Organizacja Turystyczna zamierza realizować projekt „Trasy rowerowe Pogórza”, który zakłada wytyczenie ścieżek rowerowych na terenie Borzęcina, Dębna, Szczurowej, Wietrzychowic i Tarnowa. Chodzi o połączenie ciekawych turystycznie miejsc z trasami VeloDunajec, VeloBiała czy EuroVelo.

Tarnowska Organizacja Turystyczna złożyła do UMWM wniosek o dofinansowanie projektu pn. Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego "Trasy Rowerowe Pogórza". Jego całkowita wartość wynosi 14 163 313,49 zł, z czego 9 927 093,43 zł, miałoby stanowić dofinansowanie z RPO. 

Projekt digitalizacji zbiorów małopolskich muzeów otrzymał nagrodę Skrzydła IT w Administracji. Wyróżnienie z rąk wiceministra administracji i cyfryzacji odebrał podczas uroczystej gali w Zakopanem Jacek Krupa z Zarządu Województwa. Nagroda jest potwierdzeniem, że nasz region jest aktualnie liderem w dziedzinie upowszechniania za darmo zbiorów muzealnych w Internecie.

Mieszkańcy nie narzekają na korki, infrastruktura tworzona jest pod ich potrzeby, a poziom i jakość życia rosną. Idee smart cities, czyli inteligentnych i dobrze zaplanowanych miast, pozwalają cieszyć się życiem w metropolii. Idee wprowadzone w życie, to także ogromne oszczędności energetyczne i z tytulu mniejszych wydatków na leczenie mieszkańców. Polskie miasta, choć się zmieniają, ciągle pozostają w tyle za tymi trendami.

Tarnowska Organizacja Turystyczna pozyskała w ostatnim czasie dofinansowanie z konkursów grantowych na realizację dwóch projektów regionalnych.

Archiwalne