Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W najbliższy poniedziałek, 14 stycznia, otwarte zostaną dwie placówki, które powstały w miejscu dawnego szkolnego internatu w Parku Sanguszków - hotel „Słoneczne Wzgórze”, prowadzony przez osoby niepełnosprawne i ośrodek wytchnieniowy, wspierający opiekunów przewlekle chorych „Bezpieczna Przystań”.

Jedna ze znanych sieci hotelowych zaoferowała niecodzienną usługę dla swoich gości w Szwajcarii. Social media sitter, który gwarantuje opiekę nad profilami społecznościowymi w czasie, gdy ich właściciel chce odpoczywać. Naruszenie prywatności? Pracownicy hoteli wiedzą o przewijających się przez ich pokoje gościach dużo więcej. Czasem zaskakująco dużo. Zobaczcie, jakie sekrety kryją najbardziej luksusowe sieci hoteli. O tym nie powie Ci obsługa.

Z raportu Chinese International Travel Monitor (CITM), opublikowanego przez portal Hotels.com, wynika, że chińscy milenialsi wydają niesamowicie wysokie kwoty na podróże zagraniczne – wydatki te są gigantyczne i są o 80 proc. wyższe w porównaniu z zeszłym rokiem. Wyjątkowe podróże dopełniają niepowtarzalne hotele.

Cena przestaje odgrywać decydującą rolę przy wyborze hotelu. Równie dużą wagę Polacy przywiązują do jakości obsługi, zindywidualizowanego podejścia do klienta, pomocy w poruszaniu się po mieście oraz organizacji czasu wolnego.

Kiedy na Euro 2012 powstawały liczne hotele, eksperci ostrzegali, że to szaleństwo, bo połowa obiektów zbankrutuje. Tymczasem inwestycji wciąż przybywa, podobnie jak klientów.

Nie każdy hotel w rzeczywistości jest hotelem. – Zdarza się, że tę nazwę wykorzystują nieuczciwi właściciele różnych obiektów noclegowych – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Konferencja branży hotelarskiej Hotel Trend Poland & CEE, która rozpoczęła się 28 listopada w Warszawie to wydarzenie, które  gromadzi w jednym miejscu właścicieli, zarządy spółek operatorskich, kadrę zarządzającą hotelami, przedstawicieli firm deweloperskich i funduszy 

Z dwuipółletnim wyprzedzeniem zniknęły już miejsca w tarnowskich hotelach  na Światowe Dni Młodzieży. Można jeszcze znaleźć tylko sporadycznie pojedyncze. Najbardziej oblegane:  Bristol,  Cristal Park czy Tarnovia mają już zagraniczne rezerwacje od ponad roku.  Opanowali je głównie Amerykanie, Włosi i Hiszpanie.

 

Hotelarstwo nie ma specjalnie wiele wspólnych cech z rolnictwem. Jednak, jak się lepiej przyjrzeć, to można takowe znaleźć. Jedną z nich jest to, że pracownicy obydwu branży mają dość częsty kontakt z burakami.

 Jakich narzędzi używać do promocji swoich obiektów, jak dotrzeć do większej liczby klientów, jak wykorzystywać blogosferę i media społecznościowe w marketingu – tego dowiedzieli się uczestnicy konferencji „Nowoczesna komunikacja w branży hotelarskiej", zorganizowanej przez magazyn Brief.

Archiwalne