Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Już tylko dni dzielą nas bowiem od rozpoczęcia szóstej edycji Festiwalu Niepodległości w Tarnowie. W tym roku ten cykl  oddolnie organizowanych przez nas imprez kulturalnych i edukacyjnych towarzyszył będzie - po raz pierwszy obchodzonemu oficjalnie - Świętu Miasta "Tarnów - Pierwsze Niepodległe" Dniu Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym z października 1918 r.

Zimowy spacer po dnie basenu, poezja śpiewana czy warsztaty dla najmłodszych to tylko niektóre propozycje, jakie przygotowali dla nas w tym roku organizatorzy 13. Festiwalu Sztuki ArtFest im. Bogusława Wojtowicza. Święto sztuki zainauguruje wernisaż wystawy „Ulotny teatr” Mariana Kołodzieja oraz koncert Doroty Miśkiewicz już w najbliższy piątek, 18 listopada, w Centrum Sztuki Mościce.

W gminie Tarnów szykuje się niezwykła gratka dla wielbicieli miodu i produktów pszczelich. Już w najbliższą niedzielę w Woli Rzędzińskiej odbędzie się II Gminne Miodobranie - Festiwal Miodu, w trakcie którego swoje wyroby zaprezentują lokalni pszczelarze.

Festiwal Muzyki Kameralnej "Bravo Maestro" odbywa się od 1996 r., co dwa lata. W 2010 r. przypada ósma już edycja imprezy cieszącej się ogromnym zainteresowaniem i popularnością pośród koneserów muzyki.

Archiwalne