Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej to był strzał w dziesiątkę – mówi wójt gminy Pleśna i zapowiada, że to miejsce będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla turytów. Niebawem ma się tam pojawić m.in. wiata i miejsce do grillowania.

W Gromniku powstał Centralny Punkt Informacyjny Źródlanego Szlaku. W tym miejscu turyści będą mogli odpocząć oraz dowiedzieć się gdzie mogą aktywnie spędzić czas w regionie tarnowskim. Oficjalne otwarcie nowego obiektu odbyło się 21 lutego br.

Archeolodzy spodziewają się ciekawostek. W planowany na przełom marca i kwietnia remont ścisłego centrum Tarnowa wpisane są również prace archeologiczne.

Aby poprawić atrakcyjność turystyczną regionu tarnowskiego zrealizowano 20 inwestycji za prawie 13 milionów złotych. Turystom ma także pomóc przewodnik „20 pomysłów na oryginalny weekend", który właśnie się ukazał. Wydawnictwo jest dostępne na stronie i fanpage'u Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Zapraszamy na pasjonujące spacery nowo powstałą ścieżką geologiczną w Lichwinie w gminie Pleśna. Trasa jest zlokalizowana przy drodze gminnej Lichwin-kamieniołom, a jej długość, to ok. 3 kilometry. Po drodze zobaczymy sporo atrakcyjnych obiektów.

Tarnowski sąd utrzymał w mocy wyrok bocheńskiego Sądu Rejonowego.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

W związku z zakończeniem obowiązywania okresu trwałości projektu unijnego i przejęciem w administrację Ośrodka Spotkania Kultur przez Dąbrowski Dom Kultury, od 15 stycznia zostają wprowadzone opłaty za zwiedzanie i usługę przewodnika.

Na przyszły tydzień zaplanowane jest podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy kamienicy przy Rynku 4, w której powstanie Tarnowski Park Doświadczeń. Kompleksowy remont budynku przeprowadzi wybrana w przetargu tarnowska firma ANKO. Prace będą kosztować ponad 6,4 miliona złotych.

Ojcowie Bernardyni w Tarnowie słyną z żywej szopki w okresie Bożego Narodzenia. Będzie ją można zobaczyć już jutro (25.12.) na dziedzińcu klasztoru przy ul. Bernardyńskiej.

Są tam m.in. osiołek Benio, bażanty, konie, kury czy alpaki.

Archiwalne