Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Zapraszamy Państwa do lektury wywiadu z Piotrem Lianą, tarnowianinem z wyboru, farmaceutą i pisarzem, autorem błyskotliwego debiutu "Persona non grata". Lada dzień ukaże się jego najnowszy kryminał "Echo serca", którego akcja w całości rozgrywać się będzie w Tarnowie.

Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sarsa, Mateusz Ziółko, Złoty Maanam – największe wydarzenie muzyczne w Tarnowie, czyli Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami! Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyśmienita zabawa – to jeden z pomysłów na pobudzenie miasta do życia.

Dzień Dziecka Tarnowie i regionie zapowiada się ciekawie. Różne instytucje przygotowały atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców. Sprawdź je!

Wiosna szybko przywitała nas zielenią i na dobre w krajobrazie, a to znak, że nadszedł czas, aby na łonie natury rozpocząć liryczne spotkania.

Od października aktorzy tarnowskiego teatru będą występowali na dachu. Są już pieniądze na urządzenie nowej sceny u „Solskiego”.

W trakcie prac przy budowie A4 znaleziono schron z okresu II wojny światowej. Schron znajdował się w ciągu drogi dojazdowej na budowę A4, niedaleko budowanego wówczas węzła Bochnia. W najbliższy weekend (12-13 maja) będzie okazja go zobaczyć!

Gospodarstwo agroturystyczne byłej dziennikarki TVP2 Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej tętni życiem. Praktycznie w każdy weekend do „Jaśkowego Sadu” w Czchowie ściągają rodziny z dziećmi. Alpaki można już nie tylko pogłaskać i nakarmić marchewką, ale również wyprowadzić je na spacer na smyczy.

Już po raz 20. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza krakowian i gości do uczestnictwa w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Wolność krzepi!” – poznamy miejsca i bohaterów ściśle związanych z XX–leciem międzywojennym.

Młodzież z okolicznych szkół, w tym młodzież niepełnosprawna, uczci w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Będą zwiedzać najważniejsze historyczne miejsca w Tarnowie.

Rowerzyści polubili ścieżki na wałach małopolskich rzek. Urząd Marszałkowski od miesiąca testuje system do zliczania amatorów dwóch kółek m.in. w Szczucinie, Ostrowie koło Tarnowa i Oświęcimiu. Nieoficjalne wyniki pokazują, że największą popularnością cieszy się ścieżka VeloDunajec koło Tarnowa. Przez miesiąc przez licznik na ścieżce w Ostrowie przejechano około 15 tysięcy razy.

Archiwalne