Magia Tarnowa

- TARNÓW - Rynek (09)

Kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi się oprzeć urokowi jego galicyjskiej atmosfery. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski.

 

 

TARNÓW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     
     

Aktualności

Założyciel pierwszego schroniska im. św. brata Alberta we Wrocławiu. Do śmierci żył z bezdomnymi w schronisku w Bielicach. 13 maja zmarł brat Jerzy Adam Marszałkowicz, twórca i założyciel, w 1981 r. we Wrocławiu, pierwszego w powojennej Polsce schroniska dla bezdomnych. Urodził się 19 stycznia 1931 r. w Zgłobicach k. Tarnowa. Był synem Adama Marszałkowicza (zarządcy komisarycznego Tarnowa) i Zofii z domu Turnau…

Ile można zarobić a ile stracić organizując sobie wakacje na własną rękę lub kupując je w biurze podróży? Na to pytanie stara się odpowiedzieć raport przygotowany przez Travelplanet.pl.

Mościce mają swój mural. Wielkoformatowy obraz powstał przy Komisariacie Policji Tarnów-Zachód na ulicy ks.Indyka i jest efektem warsztatów organizowanych przez Centrum Sztuki Mościce.

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nierealne, stało się faktem - pochodząca ze Szczucina niewidoma biegaczka triumfowała w 9. edycji popularnego telewizyjnego show tanecznego. Do programu szła, by przełamywać stereotypy o niepełnosprawnych. Nie dość, że zrobiła to w imponującym stylu, to telewizyjna przygoda zmieniła wiele w jej osobistym życiu.

Znalezione podczas prac budowlanych kości ludzkie z dawnego cmentarza, zostały zabezpieczone i złożone w jednym miejscu.

W piątek, 17 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes odbyła się ceremonia rozdania nagród w konkursie Nespresso Talents. Z tej okazji marka zaprosiła do Cannes dwie polskie osobistości bardzo dobrze znane w świecie kina. Magdalena Boczarska, aktorka i wielbicielka kawy oraz Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i ambasador polskiej edycji konkursu.