Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

„Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – Wystawy w Szynwałdzie”

16 grudnia 2018, 18:00 - 16 stycznia 2019, 15:00

| Darmowy

Wystawa1W dniu 16 grudnia 2018 r. (niedziela), o godz. 18. 00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Martynowa. Jest to druga wystawa w cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej – Wystawy w Szynwałdzie”. Cykl jest organizowany w ramach współpracy między Muzeum Okręgowym w Tarnowie i Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie – filia w Szynwałdzie.
Jerzy Martnów urodził się w Tarnowie w 1956 roku. Edukację artystyczną rozpoczął w Tarnowskim Liceum Sztuk Plastycznych, a następnie kontynuował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskał w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Po ukończeniu studiów wrócił do Tarnowa, gdzie zamieszkał na stałe i zajął się działalnością artystyczną. W roku 1988 założył Grupę TA (Tarnowscy Artyści), która skupiała młodych tarnowskich artystów. Przez kilka lat wspólnie organizowali wystawy zbiorowe i indywidualne w Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Tarnowskiej, mającym wtedy siedzibę w przy ul. Wałowej 10.
Na co dzień zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy również małe formy architektoniczne. Na swoim koncie posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki. Zorganizował ponad 50 wystaw indywidualnych, uczestniczył w ponad 200 zbiorowych. Swoje prace pokazuje nie tylko w kraju, ale również za granicą, m.in. we Francji, Danii, Włoszech, Niemczech, Chinach, Kanadzie i Belgii.
Jako architekt wnętrz jest autorem wielu zrealizowanych stylowych i nowoczesnych projektów wnętrz. Znajdują się one w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, oraz za granicą: we Frankfurcie, Paryżu, Chartres. W listopadzie 2011 roku swoje prace pokazywał w Siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Radzie Europy w Strasburgu.
Jerzy Martynów jest artystą wszechstronnym, maluje różnymi technikami (olejną, akwarelową, akrylem, pastelami). W swoich obrazach porusza różne tematy, wśród nich: portret, postać, krajobraz, architektura, abstrakcja. Jego prace powstają w większości w plenerze, często wykonuje szkice, fotografuje, zbiera materiały, aby móc nawet w sezonie zimowym usiąść przy sztaludze i malować. Kilka razy w roku wyjeżdża na plenery, odbywające się zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie, a także w instytucjach, galeriach, muzeach.
Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy i spotkanie z artystą. Wystawa będzie czynna w Bibliotece w Szynwałdzie do 16 stycznia 2019 r.

Szczegóły

Start:
16 grudnia 2018, 18:00
Koniec:
16 stycznia, 15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://skrzyszow.pl/2018/12/10/tarnowscy-artysci-w-galerii-muzealnej-wystawy-w-szynwaldzie-otwarcie-wystawy-jerzego-martynowa/

Miejsce

Nazwa
Szynwałd
Adres
małopolskie 33-158 Polska
+ Google Map

Inny

Odbiorcy
wszyscy