Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

„Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”- Rafał Dalek – malarstwo

12 listopada 2018, 18:00 - 2 grudnia 2018, 15:00

| 5 zł - 8 zł

Baner_DALEK12 listopada Muzeum Okręgowe zaprasza na kolejną wystawę realizowaną w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Gościem „Piwnicy pod Trójką” będzie wrocławski artysta Rafał Dalek. Początek wernisażu o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny.

Rafał Dalek urodził się w 1973 roku w Tarnowie. Jest absolwentem tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych. Naukę kontynuował we Wrocławiu, gdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych. W stolicy Dolnego Śląska mieszka i pracuje do dziś. Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli oraz malarstwem. Jest autorem kilkunastu wystaw zrealizowanych przeważnie w galeriach wrocławskich. W swoich obrazach porusza różne tematy m.in. portrety, panoramy miast, postacie kotów i koni, wszechobecne telefony komórkowe, zmienną pogodę z nastawieniem na deszcz. Odnajdujemy w nich bogatą kolorystykę, gdzie przenikanie się barw i światła tworzy niezwykle ekspresyjne układy. Dopełnieniem są zróżnicowane, barwne plamy, zsynchronizowane z tematem obrazu.
O sylwetkach kotów w swoich obrazach mówi: – Starałem się oddać charakterystyczne cechy kociej mowy ciała i używać przy tym różnych technik malarskich – od dość uproszczonych, prawie abstrakcyjnych w formie, gdzie wizerunku kota trzeba poszukać na obrazie, po przedstawienia zawierające dużą liczbę szczegółów, bliższe realizmowi. Ocenę moich wysiłków zostawiam Państwu.

Malarstwo Rafała Dalka jest pełne nostalgii i melancholii. Wciąga odbiorcę w jakby grę, która polega na odnajdywaniu na płótnie ukrytych postaci, czy też scen, lub tylko szczegółu. Kompozycje przeważnie otwarte, pozwalają oglądającemu dopowiedzieć dalszy ciąg, który może być zupełnie inną historią niż już zaistniała. Artysta swobodnie operuje fakturą i kolorem tworząc kompozycje z pogranicza abstrakcji. Jego prace znajdują się kolekcjach instytucji, prywatnych, galeriach i muzeach w kraju i za granicą.

Wystawa czasowa, czynna od 13 listopada do 2 grudnia 2018 r.

Szczegóły

Start:
12 listopada 2018, 18:00
Koniec:
2 grudnia 2018, 15:00
Koszt:
5 zł - 8 zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://www.kt24.pl/wernisaz-wystawy-rafala-dalka-pt-malarstwo/?fbclid=IwAR2b3zW4RLtpwByGqP1BrFtG01ZUehETuiboYReYD08m5mWA0xu0MfW5EwI

Miejsce

Nazwa
Muzeum Okręgowe – Rynek 3
Adres
Rynek 3
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone:
14 6212149
Website:
www.muzeum.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy