Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Prix Animato Tarnów – konkurs pianistyczny

2 grudnia 2018, 17:00 - 18:00

Prix Animato Tarnów – niezwykły konkurs pianistyczny.

Po Paryżu i szwajcarskim Interlaken Tarnów będzie kolejnym miastem, w którym odbędzie się prestiżowy konkurs pianistyczny z serii „Prix Animato”. Pomysłodawcą jest prof. Marian Rybicki – pianista i pedagog pochodzący z Tarnowa, na co dzień związany z paryską uczelnią École Normale de Musique.

Niezwykła formuła konkursów „Prix Animato” polega na połączeniu recitali fortepianowych z elementem rywalizacji. Organizator zaprasza do udziału w wydarzeniu czterech młodych, ale utytułowanych już pianistów, którzy decydują, w jakim repertuarze chcą zaprezentować się publiczności. W każdej edycji jest bowiem tylko jeden utwór obowiązkowy dla wszystkich uczestników – w Tarnowie to dowolny utwór Fryderyka Chopina. Podczas jednego wieczoru pianiści prezentują swoje programy, a publiczność drogą głosowania wybiera laureata I nagrody. W ten sposób każdy odnosi korzyści – wykonawcy, mając możliwość koncertowania, publiczność, bo oprócz przyjemności słuchania wybitnych muzyków ma odpowiedzialne zadanie wyłonienia spośród nich zwycięzcy konkursu, a także organizator realizując swoje statutowe cele.

Organizatorem tarnowskiego konkursu pianistycznego jest paryskie Stowarzyszenie Animato we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie. Uroczysty wieczór będzie miał miejsce w tarnowskiej Sali Lustrzanej 2 grudnia 2018 roku o 17.00. Wstęp na koncert wyłącznie za zaproszeniami, które będą dostępne w Tarnowskim Centrum Informacji od 28 listopada 2018 roku. Ze względu na konkursowy charakter wydarzenia wstęp ograniczony jest dla osób, które ukończyły 16 lat.

Szczegóły

Data:
2 grudnia 2018
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/prix-animato-tarnow-konkurs-pianistyczny/

Miejsce

Nazwa
Sala Lustrzana
Adres
Wałowa 10
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone:
14 688 24 00
Website:
www.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy