Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

Paweł Krysa „Wschód is good: Gruzja”

20 lutego, 18:00 - 16 marca, 17:00

| 2 zł - 3 zł

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do podróży na wschód, w myśl hasła „wschód is good”, do którego ponownie przekona swoimi fotografiami autor wystawy Paweł Krysa. Minął rok od poprzedniej wystawy Pawła Krysy w Galerii TCK i tym razem wykraczamy poza granicę Polski. Wystawa „Gruzja” składa się z kilkudziesięciu zdjęć, które będą reprezentacją kraju z pogranicza Europy i Azji.

Wernisaż i spotkanie z autorem, które poprowadzi Monika Faron-Miśtak, odbędzie się  20 lutego o godzinie 18.00, w Galerii TCK

Starożytna kraina znana już w czasach Jazona i Argonautów. Drugie chrześcijańskie państwo świata, wyznające prawosławie od czwartego wieku. Pradawne zabytki, namodlone swą wiekowością monastery, urzekające dzieła sztuki. Majestatyczny Kaukaz, przepastne kaniony, zapierające dech w piersiach pejzaże. Futurystyczne i eklektyczne Batumi, prastare i pachnące orientem Tbilisi, cieplutkie Morze Czarne.  Wspaniałe wino, doskonała kuchnia, przyjaźni i uśmiechnięci ludzie.

Taka właśnie jest Gruzja

Paweł Krysa – historyk i etnograf, podróżnik po Europie Wschodniej i fotografik. Wszystkie te elementy podczas wypraw połączyły się w jedną całość. Przez wiele lat pracował w swojej profesji, jako nauczyciel historii i etnografii, zajmował się także PR i marketingiem radiowym, traktując podróże wyłącznie jako pasję. Od kilku lat odwrotnie – jest bowiem pomysłodawcą, pilotem i przewodnikiem wypraw po Europie Wschodniej. Ponadto stałym publicystą Przeglądu Prawosławnego.

Wystawa czynna od 21 lutego do 16 marca 2019 roku. Galeria TCK, Rynek 5, Tarnów.

Galeria czynna: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00 sobota w godz. 10.00-17.00. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).

Szczegóły

Start:
20 lutego, 18:00
Koniec:
16 marca, 17:00
Koszt:
2 zł - 3 zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/pawel-krysa-wschod-is-good-gruzja/

Miejsce

Nazwa
Tarnowskie Centrum Kultury
Adres
Rynek 5
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone:
14 6 888 888
Website:
http://www.tck.pl

Inny

Odbiorcy
wszyscy