Ładowanie Wydarzenia

« All Events

  • To wydarzenie minęło.

№ 14 | wystawa Pracowni Nr 14 Wydziału Sztuki UR

8 kwietnia, 18:00 - 5 maja, 16:00

| 5 zł - 8 zł

nr-14_wwwStart: 2019-04-08 18:00
Koniec: 2019-05-05 16:00
Siedziba Muzeum

Zapraszamy na wystawę prac studentów i wykładowców z Pracowni Nr 14 Druku Płaskiego i Litografii Wydziału Sztuki UR. Wernisaż odbędzie się 8 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Galerii „Piwnica pod Trójką” w Siedzibie Muzeum. Wstęp wolny.

Swoje prace zaprezentują: prof. Marek A. Olszyński, prof. UR, dr Magdalena Uchman, dr Kamila Bednarska, mgr Paulina Dębosz oraz tegoroczni dyplomanci. Na wystawie pokażemy również prace wyróżniających się studentów II r. kierunku Grafika oraz te zachowane w archiwum Pracowni. Wszystkie zostały wykonane w technikach druku płaskiego. Łącznie zaprezentuje się ok. 30 twórców.

Kilka słów o Pracowni

Podstawowym założeniem programowym jest rozwijanie artystycznej wrażliwości studenta w oparciu o warsztat graficzny druku płaskiego z możliwością łączenia go z innymi technikami. Stwarza ono większą swobodę dopasowania preferowanych środków ekspresji plastycznej niezbędnych przy realizacji grafik. Główne techniki stosowane w pracowni to: rysunek kredką i tuszem litograficznym, rysunek negatywowy – tzw. ossa sepia (nazywana także mezzotintą na kamieniu) oraz przedruk anastatyczny. Realizowana jest tam także technika algrafii, offsetu i sitodruku oraz oryginalna, japońska technika mokulito, gdzie matrycą graficzną jest zwykła sklejka. Studenci mają także możliwość zapoznania się z autorskimi, oryginalnymi technologiami grafiki warsztatowej, przede wszystkim na bazie druku płaskiego i unikatowego oraz realizowania swoich prac w technikach mieszanych lub też łączonych z innymi, klasycznymi grupami druku artystycznego.


Wystawa będzie czynna do 5 maja br.
Kurator wystawy: dr Kamila Bednarska

Szczegóły

Start:
8 kwietnia, 18:00
Koniec:
5 maja, 16:00
Koszt:
5 zł - 8 zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
http://muzeum.tarnow.pl/aktualnosci/wystawa-prac-studentow-i-wykladowcow-z-pracowni-nr-14-druku-plaskiego-i-litografii-wydzialu-sztuki-ur/

Miejsce

Nazwa
Muzeum Okręgowe – Rynek 3
Adres
Rynek 3
Tarnów, małopolskie 33-100 Polska
+ Google Map
Phone:
14 6212149
Website:
www.muzeum.tarnow.pl

Inny

Odbiorcy
dorośli