Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas / Tarnowskie Centrum Informacji z certyfikatem! - Kolejny sukces TCI

Tarnowskie Centrum Informacji z certyfikatem! - Kolejny sukces TCI

Do Tarnowa dotarł certyfikat potwierdzający najwyższą, czterogwiazdkową kategorię przyznaną dla Tarnowskiego Centrum Informacji. To drugi, już certyfikat (poprzedni nadany był w połowie 2010 r.) przyznany przez Polski System Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikacja punktów informacji turystycznej odbywa się w całej Polsce. Punkty it, dobrowolnie mogą poddać się ocenie i w zależności od spełnionych wymogów otrzymują od 1 do 4 gwiazdek, a ich liczba zależna jest m.in. od lokalizacji, w tym dojazdu; zakresu udzielanych informacji i kompetencji personelu). Wymiernymi korzyściami pierwszej certyfikacji TCI jest włączenie Tarnowa do powstającego Call Centre oraz doposażenie punktu it na dworcu kolejowym w sprzęt komputerowy oraz montaż 2 infokiosków (w trakcie realizacji).

Tarnowskie Centrum Informacji od lat należy do najlepszych w kraju czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: I miejsce w kraju wśród punktów it w 2008 i 2010 roku, certyfikat „Obiekt przyjazny rowerom” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej mamie”. Od 2011 roku należy do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej i jest jego aktywnym członkiem (współautor koncepcji MSIT).

 

Redakcja gratuluje TCI kolejnego sukcesu.

 

Źródło: inTARnet.pl, 23/5/2012, http://www1.atlas.intarnet.pl/index_full.html?action=full&id=22830&PHPSESSID=ad0c0150cb501f20872e74d5a4f1564d

Archiwalne