Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas / Euro 2012: tarnowski akcent w Pradze!

Euro 2012: tarnowski akcent w Pradze!

W najbliższą sobotę na Rynku Starego Miasta w czeskiej Pradze, Polski Instytut organizuje "Polsko-czeski muzyczno-futbolowy wieczór". Mieszkańcy Pragi oraz turyści z całego świata będą mogli wspólnie oglądnąć mecz Polska - Czechy transmitowany na telebimach z wrocławskiego stadionu a także wziąć udział w koncertach polskich i ukraińskich wykonawców: "Akurat" oraz "Voo Voo" z projektem "Voo Voo i Haydamaky" (polsko - ukraiński projekt z udziałem legendy polskiego rocka Wojciecha Waglewskiego oraz muzyków ukraińskich).

 

Impreza na kilkadziesiąt tysięcy osób jest promowana m.in. w czeskim metrze. Podczas imprezy odbędą się konkursy, degustacje polskich potraw w tym tarnowskich precelków; Tarnowskie Centrum Informacji dostarczyło ponad 1,5 tyś szt. z opisem po czesku i angielsku. Na stoisku informacyjnym wśród publikacji znajdą się materiały zachęcające do przyjazdu do Tarnowa a wśród nagród w konkursach - weekend w Tarnowie.
Obecność Tarnowa to efekt współpracy Tarnowskiego Centrum Informacji i Wydziału Marki Miasta z Instytutem Polskim w Pradze. W listopadzie zeszłego roku, Tarnów rozpoczął cykl promocji polskich miast w Pradze. Efektem spotkania były artykuły w czeskich mediach a ostatnio kilka czeskich wycieczek do Tarnowa. W ramach współpracy sobotnia promocja Tarnowa jest dla miasta bezpłatna.

Wieczór jest organizowany pod patronatem prezydenta Miasta Pragi Bohuslava Svobody. Organizatorami są Instytut Polski w Pradze, Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej, Urząd Miasta Pragi oraz agencja Taiko. Udział w wieczorze wezmą przedstawiciele najwyższych władz Pragi oraz Wrocławia.

 

InTARnet.pl, 14-06-2012, http://www1.atlas.intarnet.pl/index_full.html?action=full&id=22989&PHPSESSID=77a5f47df6dcea0a6b5364a11a78516a

Archiwalne