Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas / Ambitne plany nowego zarządu TOT

Ambitne plany nowego zarządu TOT

7 czerwca w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której dziennikarze mediów regionalnych i lokalnych mogli zapoznać się z planami nowego Zarządu Tarnowskiej Organizacji Turystycznej. Na jego czele stanął Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach. TOT jest 6 w województwie Małopolskim i jedyną w subregionie lokalną organizacją turystyczną, obejmującą powiaty: Brzeski, Bocheński, Dąbrowski, Tarnowski i miasto Tarnów.

TOT powstał z listopadzie 2010 r. Jego dotychczasowym Prezesem był Jan Czaja. Nowy Zarząd, powołany podczas Walnego Zebrania organizacji w 5 czerwca br. tworzą następujące osoby: Mirosław Banach – Prezes, Dorota Skrzyniarz – Wiceprezes Zarządu, Jan Czaja – Wiceprezes Zarządu, Joanna Dobroś – Sekretarz Zarządu, Marcin Pałach – Skarbnik. Jak podkreśla Wicestarosta Tarnowski, statut organizacji przewiduje 7-osobowy skład Zarządu, stąd w przyszłości zostanie on uzupełniony o przedstawicieli pozostałych powiatów, przede wszystkim dąbrowskiego i brzeskiego.
W związku z tym Wicestarosta Tarnowski zaprosił do współpracy samorządowców, przedsiębiorców z branży turystycznej, agroturystów oraz osoby zainteresowane z terenu pozostałych powiatów subregionu tarnowskiego, zapewniając, że będzie ona odbywała się tylko i wyłącznie na zasadach pełnego partnerstwa. Wicestarosta Tarnowski poinformował, iż nowy Zarząd organizacji będzie koncentrował się na przygotowywaniu projektów w celu aplikacji o środki unijne w perspektywie UE na lata 2014-2020. -Tarnowska Organizacja Turystyczna stwarza przed lokalnymi samorządami i branżą turystyczną szansę na realizację dużych projektów turystycznych, które będą miały znaczenie dla całego subregionu tarnowskiego. Mowa tutaj o naprawdę dużych środkach – mówi Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach – to kwota 100 mln zł. Jest to prawdziwa szansa dla całego sektora turystycznego w naszej części Małopolski.

InTARnet.pt, 12.06.2013

http://www.intarnet.pl/www1.atlas.okay.pl/index_full.html?action=full&id=23459

RCIT: 062-107/13

Archiwalne