Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tysiące pomysłów na urlopy i weekendy w Polsce i za granicą. Promocyjne ceny i oferty specjalne dostępne tylko podczas targów. A to wszystko w klimacie rodzinnego kiermaszu turystycznego.

Niezwykłą pamiątkę po generale Józefie Bemie – półtoraminutowy film z jego pogrzebu, nakręcony prawdopodobnie przez dziennikarza „Ilustrowanego Kuryera Codziennego” pozyskało ostatnio Muzeum Okręgowe w … Tarnowie.

Polskie regiony, sztuka kulinarna i produkty ekologiczne były głównymi atrakcjami Dni Polskich w Pradze zorganizowanych w kooperacji z pozostałymi partnerami przez Instytut Polski w Pradze.

Na náměstí Jiřího z Poděbrad v pátek a v sobotu proběhnou Polské dny. Na jednom místě, bez dlouhého cestování tak bude možné okusit polské speciality a poznat místa, kam se do Polska vypravit.

Druhý červnový víkend přinese na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad exkurzi za hranice Česka. Pomyslná cesta povede do Polska. Účastníci třetího ročníku Polských dnů v Praze okoštují zahraniční kuchyni a poznají známější i prozatím málo objevené kouty sousedního státu.

Miasto od lat zabiega o oznakowanie brązowymi, turystycznymi znakami drogowymi, które miałyby znajdować się przy tarnowskich węzłach autostradowych. Pierwsze próby podjęto jeszcze przed budową A4. Dzięki pozytywnym opiniom wydanym przez Regionalną i Krajową Kapitułę ds. znaków drogowych, miasto będzie się starać o pozwolenie od krakowskiego oddziału GDDKiA na umiejscowienie dwóch znaków w pobliżu zjazdów do Tarnowa.

Tarnowskie Centrum Informacji, jako jedno z nielicznych centrów it w Polsce, jest już w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od 10 lat Tarnów zwiedzać można z audio przewodnikiem, od 5 lat TCI posiada sprzęt i materiały dedykowane osobom niepełnosprawnym, a w ostatnim czasie zmodernizowano i w pełni przystosowano toaletę dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakończyła się modernizacja Tarnowskiego Centrum Informacji. Obiekt został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

PKS Warszawa na swojej stronie internetowej rekomenduje Tarnów jako jedno z kilku miast godnych polecenia. Jest to efekt współpracy Tarnowskiego Centrum Informacji i PKS Warszawa.

While it still bears the scars of WWII, the sobering tale of Kraków’s Jewish communities is being expertly told in sites across this beguiling and resilient city

Archiwalne