Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

25 września 2015 r. wernisażem wystawy „Ekslibris winny z kolekcji Norberta Lippóczy’ego" uroczyście rozpoczęto IV Wielkie Tarnowskie Dionizje. Inauguracji w Ratuszu dokonali w kolejności przemówień Zastępca Dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie Janusz Kozioł, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Tarnowa ds. kultury Krystyna Latała oraz Prezes Tarnowskiej Organizacji Turystycznej Jan Czaja.

Tatiana Mucha, Pani na włościach :) zagospodarowała lokalne gospodynie i podała dania, jakich nie znajdziecie gdzie indziej!

Nie wiesz gdzie, ale wiesz co i z kim! Kolacja do osób, które lubią dreszczyk emocji. Kuchnia Galicji i podtarnowskie wina. przygotowana przez znany duet Krakowski Makaroniarz i Monika Bielka-Vescovi - Szkoła Sommelirów. 

Restauracja Hotelu Tarnovia zaprasza na kulinarną podróż do Włoch w ramach Wielkich Tarnowskich Dionizji. Wieczór włoski to kolacja składająca się z czterech dań oraz degustacja win dobranych i zaprezentowanych przez Krzysztofa Nowaka - sommeliera z wieloletnim doświadczeniem.

Hotel Tarnovia, Tarnów, ul. Tadeusza Kościuszki/10 
19:00 Czwartek, 1 października 
Bilety : 50 złotych 

Restauracja hotelu „Tarnovia” zaprasza 1 października o godzinie 19.00 na wieczór win włoskich w ramach Wielkich Tarnowskich Dionizji. Mamy dla naszych czytelników jednoosobowe, bezpłatne zaproszenie na wieczór winny. Zapraszamy do biletomanii.

IV Wielkie Tarnowskie Dionizje. Niedziela. 27 września. Nie mogę doczekać się godziny 12.00. Wtedy będę już w Winnym Siedlisku i zapewne w radośnie „winnym” nastroju. Mam nadzieję, że Wy też.

Święto miłośników wina i dobrej kuchni w tym roku potrwa prawie 6 tygodni. Komentowane degustacje win, kolacje i spotkania z specjalistami winiarskimi ruszają 1 października. 

IV Wielkie Tarnowskie Dionizje

Dwa miesiące warsztatów, szkoleń i konferencji dotyczących polskiego wina, cydrów oraz produktów regionalnych. Trwa Małopolska Jesień Enologiczna. W Małopolsce winiarstwo, którego początki sięgają IX wieku, kiedy to na wzgórzu wawelskim założono prawdopodobnie pierwszą winnicę w naszym kraju, odradza się i kwitnie.

Archiwalne