Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnów gościł dwójkę dziennikarzy z Włoch. Panowie Massimiliano Rella oraz Alfio Garozzo współpracują z różnymi wydawnictwami słonecznej Italii.

Tarnowskie Centrum Informacji posłużyło branżowemu pismu „Wiadomości Turystyczne” jako przykład szybkiego wdrażania technologii cyfrowych w zmieniającej swoje oblicze informacji turystycznej. W tekście, który został opublikowany w „Wiadomościach”, znajduje się między innymi opis strony internetowej TCI, która coraz bardziej przystosowana jest do potrzeb turysty tą drogą szukającego informacji

Gdyby turysta, który chce zwiedzić Tarnów i najbliższe okolice, polegał tylko na dostępnych publikacjach, okazałoby się, że do zwiedzenia pozostają przede wszystkim zespół staromiejski z kamieniczkami w Rynku i Ratuszem, katedra albo kolekcja cygańska w Muzeum Etnograficznym.

Kącik z pluszakami i kolorowankami, specjalny podjazd dla wózków i udogodniona toaleta – tak powinno wyglądać miejsce, które będzie dostosowane rodziców z małymi dziećmi. Dzięki takim udogodnieniom, nie będą musieli się obawiać, że załatwiając sprawy urzędowe albo czekając w kolejce do lekarza, nie będą musieli się martwić o swoje pociechy.

Dionizje, Dionizje, Dionizje…

 

… Wielkie Tarnowskie Dionizje. Trzecia już edycja puka do bram Tarnowa.

III Wielkie Tarnowskie Dionizje otworzył wieczór w restauracji Hotelu Tarnovia. Tym razem motywem przewodnim były Bałkany (przypomnijmy, że w poprzednich edycjach Dionizji Tarnovia proponowała wina i potrawy hiszpańskie oraz żydowskie). O kulinarną strawę zadbał szef kuchni, o duchową Paulina Bisztyga wraz z zespołem.

Dzisiaj o 19:00 w Hotelu Cristal Park kolacja łącząca Gildię Dobrego Smaku z III Wielkimi Tarnowskimi Dionizjami. Będzie to wieczór win bliskich geograficznie (Słowacja/Czechy/Niemcy/Austria). Kolacja będzie miała charakter pokazu kulinarnego Szefów Kuchni.

Pod koniec sierpnia w Tarnowie gościła grupa historyków sztuki, archiwistów z Bawarii oraz członków Niemiecko-Polskiego Towarzystwa z Monachium. Wśród uczestników był również przedstawiciel niemieckiego biura podróży.

W najnowszym numerze "Życia na gorąco" ukazał się artykuł "Tarnów - polski biegun ciepła". Autor wraz z fotografem byli gośćmi imprezy studyjnej organizowanej przez Tarnowskie Centrum Informacji kilka lat temu.

Archiwalne