Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

W Tarnowie krzyżują się 21. Południk z 50. Równoleżnikiem. Tam właśnie stoi
"Pielgrzym".

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny spacerek historyczny po Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się trzecia z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności".

Targi miały charakter międzybranżowy, na stoisku o powierzchni 12 m zaprezentowano ofertę turystyczną oraz produkty lokalne. Do przygotowania prezentacji włączyły się : Województwo Małopolskie i miasto Tarnów, Instytut Zdrowia Człowieka, Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa oraz Tatrzańsko-Beskidzka Spółdzielnia Producentów „Gazdowie”.

Tarnowskie Centrum Informacji udostępniło mobilną stronę internetową http://m.tarnow.travel , która wykrywa, na podstawie bazy urządzeń mobilnych Tera-WURFL, ponad 7 tyś. różnych urządzeń.

Turyści z mobilnym internetem mogą już zwiedzać Tarnów ściągając bezpłatną mapę GPS miasta z komunikatami audio. Mapa jest dostępna w kilku językach na stronach informacji turystycznej, mówi Marcin Pałach, szef Tarnowskiego Centrum Informacji.

Relacja z „Wielkich Tarnowskich Dionizji”

Zbiera wyróżnienia branżowe (m.in. w konkursie DesigNowe Miasto 2011), podoba się też mieszkańcom Tarnowa i turystom. „Kosmiczna” fontanna kandyduje do finału konkursu „Skarby Podróży”, ogłoszonego przez magazyn Podróże. Do plebiscytu fontannę zgłosiło Tarnowskie Centrum Informacji. Plebiscyt trwa do końca października, a wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie na Warszawskich Targach Turystycznych „Podróże” odbywających się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami i siedmioma morzami….

O „Wielkich Tarnowskich Dionizjach” pisze w swoim felietonie Paweł Piszczek.

Tarnowskie Centrum Informacji, kierowane przez dyrektora Marcina Pałacha, należy niewątpliwie do najlepszych w kraju, co potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody. Dyrektor tej placówki, która można nazwać modelową (poziom kadry, innowacyjne rozwiązania, idealne położenie przy tarnowskim Rynku, wyposażanie) jest jednocześnie bardzo aktywnym przewodniczącym Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Archiwalne