Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie Centrum Informacji - miejska jednostka wraz z parterami: Małopolską Organizacją Turystyczną i Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Budapeszcie, częściowo za środki finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na wiosnę, przed sezonem turystycznym organizowało kilka imprez studyjnych dla dziennikarzy z Polski i Węgier. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

To nowy pomysł Tarnowskiego Centrum Informacji na promocje miasta. Na stronie internetowej www.it.tarnow.pl można oglądać starówkę, wystarczy zainstalować specjalną aplikację - tłumaczy Krzysztof Gzyl z TCI.

Photosynth - innowacyjny projekt Microsoftu został wykorzystany do prezentacji tarnowskiego Rynku. To jedno z pierwszych i najbardziej rozbudowanych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Efekty można zobaczyć na www.it.tarnow.pl

Photosynth to projekt innowacyjny, jeden z najciekawszych w dziedzinie form prezentacji fotografii. Umożliwia odtwarzanie i poruszanie się po scenach 3D tworzonych na podstawie kolekcji zdjęć.

Na www.it.tarnow.pl podziwiać można tarnowski Rynek - jeden z pierwszych i najbardziej rozbudowanych photosynth'ów w Polsce. Stworzony z 367 fotografii wysokiej rozdzielczości, zawiera między innymi panoramę z wieży ratuszowej, wiele zbliżeń detali architektonicznych, tablic informacyjnych (pozwalających nawet... na czytanie tekstu!).

Turysta zagraniczny błądzi czasem, bo polskiego się nie nauczył, a teraz chciałby tego i owego się dowiedzieć, bilet kupić, zakupy zrobić.

Muzyka zaklęta w drewnie" oczarowała publiczność w Tarnowie W sobotę 6 września
w kościółku na Burku czteroosobowy zespół w składzie: Kaja Danczowska (skrzypce), Krzysztof Sadłowski (gitara), Marta Czepielowska (altówka) i Marcin Mączyński (wiolonczela) wykonał utwory Schuberta i Paganiniego.

W minioną sobotę w jednym z tarnowskich drewnianych kościółków, na Burku, przed licznie zgromadzoną publicznością czteroosobowy zespół w składzie:
Kaja Danczowska (skrzypce), Krzysztof Sadłowski (gitara), Marta Czepielowska (altówka) i Marcin Mączyński (wiolonczela) wykonał utwory F. Schuberta i N. Paganiniego.

W minioną sobotę w jednym z tarnowskich drewnianych kościółków, na Burku, przed licznie zgromadzoną publicznością czteroosobowy zespół w składzie: Kaja Danczowska (skrzypce), Krzysztof Sadłowski (gitara), Marta Czepielowska (altówka) i Marcin Mączyński (wiolonczela) wykonał utwory F. Schuberta i N. Paganiniego. Był to kolejny, przedostatni już, koncert z cyklu "Muzyka zaklęta w drewnie".

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza w najbliższą sobotę 6 września
o godz. 20.00 do drewnianego kościółka p.w. Matki Bożej Szkaplerznej na Burku
(ul. Najświętszej Panny Marii 1) w którym, dzięki uprzejmości ks. proboszcza Stanisława Morańdy odbędzie się kolejny koncert kwartetu smyczkowego z cyklu "Muzyka zaklęta w drewnie". Wystąpią światowej sławy artyści: Kaja Danczowksa, Krzysztof Sadłowski, Marta Czepielowska i Marcin Mączyński. Wstęp wolny.

Archiwalne