Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Cieszące się ogromną popularnością tarnowskie spacerki po zabytkach tego miasta będą kontynuowane także we wrześniu. 

Tarnów – najcieplejsze miasto w Polsce, oddalone zaledwie godzinę drogi od Krakowa. 

Kilka tysięcy młodych osób z całego świata gościło przez kilka dni w diecezji tarnowskiej. Mieszkali u rodzin w parafiach, poznając język polski, polską kulturę i kuchnię. Brali też udział w spotkaniach modlitewnych i koncertach. Wspólnie bawili się m.in. na tarnowskim rynku. Wielu z nic deklarowało powrót do Polski i do Tarnowa.

Zachęcamy do udziału w imprezie Otwarte Wrota Pogórza, która będzie trwać od 5 do 7 sierpnia. Ponad 50 atrakcji, mnóstwo miejsc do bezpłatnego zwiedzania z przewodnikami. 

Letnie bezpłatne zwiedzanie Tarnowa z przewodnikiem codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia (wyjątek: 21 lipca „dzień turystyczny” ŚDM) o 12.00 spod Tarnowskiego Centrum Informacji rozpoczynają się bezpłatne spacery z przewodnikiem. 

Blisko tysiąc osób skorzystało w lipcu z bezpłatnego zwiedzania Tarnowa.  Przewodnicy oprowadzają chętnych po starówce i bazylice katedralnej.Spacery z przewodnikiem rozpoczynają się codziennie pod siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy pojawić się o godz. 12 przy kamienicy w Rynku 7, skąd zaczyna się wędrówka po najważniejszych tarnowskich zabytkach.

Tak Światowe Dni Młodzieży pod kątem promocji regionu oceniają branżowcy. Dane wskazują, że Tylko w czasie Tygodnia Misyjnego z usług Tarnowskiego Centrum Informacji skorzystało prawie 2 700 osób z całego świata. To prawie 5 razy więcej niż w zwykłym, wakacyjnym tygodniu.

Po raz pierwszy ruszają codzienne bezpłatne spacery po Tarnowie! Każdego dnia lipca i sierpnia (poza 21 lipca, "turystycznym dniem" ŚDM, kiedy przewodnicy oprowadzać będą uczestników ŚDM) o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa.

Ponad 900 osób skorzystało w lipcu z bezpłatnego zwiedzania Tarnowa. Część z nich uczestniczyła w spacerkach szlakiem najciekawszych tarnowskich zabytków, większość zdecydowała się na oprowadzanie z przewodnikiem po bazylice katedralnej.

… 10. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły pod swój dach młodych z Niemiec, Konga i Hiszpanii, udających się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. 

Archiwalne