Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie Centrum Informacji oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają 30 sierpnia na kolejny spacer po Tarnowie. Śladami Tadeusza Kantora oprowadzać będzie po mieście Dorota Krakowska, córka artysty. Początek o godzinie 15.00 przed siedzibą TCI w Rynku 7.

2 sierpnia o godz. 15.00 Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na spotkanie pt. „Mury obronne i przejścia podziemne dawnego Tarnowa”, które poprowadzi historyk dr Krzysztof Moskal.

Tajemnicze szmery i odgłos kroków w pustych salach - właśnie te bardzo zagadkowe zjawiska zbadano w tarnowskim muzeum.

Tarnowskie Centrum Informacji i Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zapraszają na Spacerek po Tarnowie: Śladami Tadeusza Kantora – prowadzenie: Dorota Krakowska - córka Tadeusza Kantora. Spacer związany z Rokiem Kantora ogłoszonym przez UNESCO w rocznicę 100-lecia urodzin

Niedziela 30.08, g. 15:00, zbiórka pod TCI, Rynek 7

Tarnowskie Centrum Informacji i BWA w Tarnowie zapraszają na „Spacerek po Tarnowie” śladami Tadeusza Kantora, który poprowadzi Dorota Krakowska – córka artysty.

2.08, godz. 15.00: „Mury obronne i przejścia podziemne dawnego Tarnowa” – dr Krzysztof Moskal, historyk
9.08, godz. 15.00: „Żydowskim szlakiem” – Janusz Kozioł, historyk, wicedyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie
16.08, godz.15.00: „Tarnowscy architekci przełomu XIX i XX w.” – dr Krzysztof Moskal, historyk
23.08, godz.15.00: „Ceramicznym szlakiem”  – Barbara Bułdys, pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie
30.08, godz. 15.00: „Śladami Tadeusza Kantora” – Dorota Krakowska, córka T. Kantora 

Tarnowskie Centrum Informacji już po raz kolejny organizuje wakacyjny cykl pod nazwą „Spacerki po Tarnowie”. W każdą sierpniową niedzielę, spacerując można poznawać historię naszego miasta. 

Spacerki "Żydowskim szlakiem" - Magazyn Miejski 07/08/2015 - imav.tv

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". Już w najbliższą niedzielę spacer "Żydowskim szlakiem".

SmartSAD to nazwa aplikacji mobilnej obejmującej tarnowską część Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, która obejmuje ponad 250 zabytkowych obiektów, które są nieodłącznym element polskiego krajobrazu, a najlepiej zachowały się właśnie w Małopolsce. Szlak łączy malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny, należące do najcenniejszych zabytków ludowej kultury materialnej.

Archiwalne