Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Tarnowskie Centrum Informacji, zaprasza po raz kolejny na cykl wakacyjnych "Spacerków po Tarnowie". W tym roku spacerować będziemy aż 5 razy - tyle niedziel liczy tegoroczny sierpień. Oprowadzającymi będą: dr Krzysztof Moskal oraz Wacław Szczepanik - pracownik Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia, Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na ostatni już „Spacerek po Tarnowie”. Z doktorem Krzysztofem Moskalem wędrować będziemy śladami Jana Pawła II w Tarnowie.

Niedzielna wycieczka pod wodzą historyka dr. Krzysztofa Moskala. Początek o godz. 15 przy Tarnowskim Centrum Informacji, Rynek 7.

Temat spacerku: "Śladami Jana Pawła II w Tarnowie", a oprowadza dr Krzysztof Moskal, historyk
. Więcej informacji kliknij TUTAJ.
Godz. 15:00
Miejsce: Zbiórka przed Tarnowskim Centrum Informacji.
Cena biletu: Wstęp wolny

Będą podążać śladami Jana Pawła II i poznawać ciekawe historie z życia tego wybitnego Polaka. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny i zarazem ostatni w tym roku spacerek po Tarnowie. Spotkanie poprowadzi historyk Krzysztof Moskal.

W sierpniowe niedziele Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na cykl wakacyjnych „Spacerków po Tarnowie". Ostatni spacer rozpocznie się 31 sierpnia o godzinie 15.00, a przewodnikiem będzie dr Krzysztof Moskal. Udział w spacerach jest bezpłatny.

 

Na przedmieściach Tarnowa coraz wyraźniej słychać skrzypienie kół wozu ciągnącego beczki z winem, dolatują też śpiew i radosne pląsanie bachantek oraz całego dionizyjskiego orszaku. Tak oto wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników wina – Wielkie Tarnowskie Dionizje. To już po raz trzeci w grodzie nad Watokiem odbędą się, trwające okrągły tydzień, spotkania z winami z całego świata oraz, towarzyszącym im, wybornym jedzeniem. Jak co roku wraz z „Gazeta Krakowską” (podziękowania za patronat medialny!) uczestniczyć będziemy w tym przedsięwzięciu…

Data wydarzenia:13.09.2014r.

W programie: Prezentacja win „Hilltop Neszmély”. W programie: degustacja win z regionów Neszmély i Szekszárd oraz specjalnych zakąsek do win, zabawa przy węgierskich czardaszach, dionizyjne menu szefa kuchni (dodatkowo płatne), możliwość zakupu win firmy Hilltop Neszmély w promocyjnej cenie.

Data wydarzenia:12.09.2014r.

W programie: „Wieczór z Draculą”. W programie prezentacja winnic i win charakternych. Historia Hrabiego Draculi i transylwańskie klimaty. Zaskakujący gość wieczoru. W menu rumuńskie przysmaki: gołąbki i pierożki oraz amarantowy deser z różą. Muzyczne klimaty nie tylko z Transylwanii .” Wszystkich gości zachęcamy do założenia stroju stosownego na spotkanie z hrabią.

Data wydarzenia:11.09.2014r.

W programie: „Wieczór win bliskich geograficznie: Słowacja, Czechy, Niemcy, Austria”. Wieczór będzie połączony z Kolacją w Gildii Dobrego Smaku. Kolacja będzie miała charakter pokazu kulinarnego Szefów Kuchni, w którym prezentowane dania będą podstawą menu. Wina dobierze i opowie o nich znakomity sommelier, miłośnik win, Wojciech Lutomski. Będą to niezwykłe wina z kolekcji Roberta Makłowicza. Oprócz win zaprezentujemy cydr robiony metodami tradycyjnymi w pobliskiej Dąbrowie Tarnowskiej. Jak zawsze podczas kolacji w Gildii Dobrego Smaku główną atrakcją będzie obecność Gościa Specjalnego. Imprezą towarzyszącą będzie Motogildia Dobrego Smaku – pokaz nowych modeli samochodów Marki Mercedes-Benz.

Archiwalne