Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Muzeum Etnograficzne, Zamek w Dębnie i tarnowski Ratusz – to miejsca, które najchętniej odwiedzają tego lata turyści. Często trafiają też do pałacyku w Parku Strzeleckim – nowej siedziby Galerii Miejskiej.

Czy autostrada A4 będzie miała wpływ na rozwój ruchu turystycznego w Tarnowie? Zdaniem wielu może go ożywić dzięki szybkiemu i wygodnemu połączeniu z Krakowem. Już są pierwsze tego oznaki.

Szczera odpowiedź, że niewiele o swoim mieście wiemy, wpisuje się w nowy trend, zgodnie z którym każdy może zostać turystą… nigdzie nie wyjeżdżając. Moda na lepsze poznanie miejsca, z którego się pochodzi, to same korzyści.

W Tarnowie mamy jedną wypożyczalnię miejskich rowerów, a w niej dziesięć jednośladów. Stan skromny, więc tym bardziej można by sądzić, że są rozchwytywane. Ale nie są.

Nie lubisz zimy? Jedź do Tarnowa. Zdaniem meteorologów to polski biegun ciepła, w którym termiczne lato potrafi trwać tam przez 118 dni.

Tarnowskie place i skwery kryją niejedną historię. Jak powstawały, kto i dlaczego je zaprojektował - tego będzie można się dowiedzieć w najbliższą niedzielę podczas kolejnego spacerku po Tarnowie.

W najbliższą niedzielę (11 sierpnia) zapraszamy na kolejny spacerek po Tarnowie organizowany przez Tarnowskie Centrum Informacji. W tym roku pod hasłem „Place i skwery Tarnowa. Mościce w pracach Wilhelma Sasnala”.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejną edycję historycznych spacerków po Tarnowie.
W 2013 roku proponujemy trzy wędrówki szlakiem większych i mniejszych placów Tarnowa i zdradzimy Państwu ciekawe opowieści z nimi związane. Po raz kolejny zapraszamy również na spacer do dzielnicy Mościce, tym razem Mościce przedstawimy w perspektywie życia i twórczości Wilhelma Sasnala. Obie propozycje to dobry sposób na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia, jak również poznanie dawnego oraz dzisiejszego Tarnowa.

 

Kluski Kudłate, Gomółka kowalowska, Ciasto Fasolowe i Czarna kawa zbożowa - te cztery przysmaki okrzyknięto najlepszymi produktami ziemi tarnowskiej 2013 roku.

 

Archiwalne