Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Informacje o mijającym sezonie turystycznym w Tarnowie, od 5:17.

Coraz więcej lokali posiada przewijaki i intymne miejsca do karmienia. Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji mówi, że na razie takich miejsc jest kilkanaście, ale będzie więcej...

W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia, odbędzie się ostatni w tym roku "Spacerek po Tarnowie" - "Tarnów miasto biskupów".

Mający ponad 1416 kilometrów kwadratowych powierzchni i około 190 tysięcy mieszkańców powiat tarnowski jest największy w Małopolsce.

28 sierpnia Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na ostatni tego lata „Spacerek po Tarnowie. Spotkanie uczestników odbędzie się przed siedzibą TCI w Rynku 7 o godzinie 15.00. Tematem przewodnim będzie tym razem historia Tarnowa jako stolicy diecezji.

Trwa Wielkie Odkrywanie Małopolski – konkurs zorganizowany, aby popularyzować ciekawe miejsca, atrakcje naszego regionu. Z Marcinem Pałachem, dyrektorem Tarnowskiego Centrum Informacji o plebiscycie, ponownym odkrywaniu Mościc, niestandardowej turystyce i planach TCI rozmawia Magdalena Figas.

Coraz częściej po Polsce podróżują rodzice z dziećmi. Na tzw. „Zachodzie” przewijak czy intymne miejsce do karmienia to standard, w Polsce wciąż rzadkość.

Tarnowskie Centrum Informacji organizuje nietypowe wakacyjne wycieczki, czyli Spacerki po Tarnowie. W towarzystwie tarnowskich historyków można na nowo odkryć swoje miasto, spacerując śladami m.in. postaci ważnych dla Tarnowa.

TCI jako jedna z nielicznych informacji turystycznych w Europie posiada tego typu udogodnienia.

Czy wiesz dlaczego na wieży ratuszowej nie ma Leliwy tylko herb „Pogoń”? Kto był namiestnikiem Galicji pod koniec XIX w.? Dlaczego w 1946 r. trumnę z ciałem księżnej Konstancji Sanguszkowej znoszono Wielkim Schodami a nie ul. Targową?

Archiwalne