Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia o godzinie 15:00, spod siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku 7 wyruszy ostatni w tym roku wakacyjny spacer po Tarnowie „Śladami tradycji i nowoczesności".

ZACHŁYŚNIĘCI zagranicznymi kurortami, zapominamy, że i w kraju jest co zobaczyć. Planującym dłuższe i krótsze wypady w Polskę podpowiadamy wizytę w Tarnowie – polskim biegunie ciepła.

Połowę sezonu turystycznego w Tarnowie mamy już za sobą. I mimo, że dane statystyczne dotyczące liczby turystów odwiedzających nasze miasto i region dostępne będą dopiero kilka miesięcy po jego zakończeniu, możemy próbować oszacować zainteresowanie naszym miastem na podstawie statystyk liczby osób obsłużonych przez Tarnowskie Centrum Informacji. A te wyglądają bardzo obiecująco. W maju, czerwcu i lipcu obsłużono odpowiednio o 17%, 58% i 22% osób więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Joanna Jałowiec: Jakie atrakcje Tarnowa i okolic są najchętniej odwiedzane przez turystów?

Marcin Pałach: Zarówno turyści indywidualni, jak i grupy najczęściej zwiedzają zabytkowe centrum miasta, w tym:

Władze samorządowe Małopolski chcą zachęcić turystów do spędzania wakacji w regionie, dlatego przygotowały ciekawą ofertę i kuszą turystów tematycznymi szlakami turystycznymi. - Małopolska wymaga nieustannej promocji. Bogactwo naszego regionu jest ogromne, ale nie wszyscy o tym wiedzą, dlatego mocno wspieramy takie inicjatywy, które zachęcają do odkrywania walorów Małopolski - podkreśla wicemarszałek Leszek Zegzda.

Czy jest bardziej banalna i rutynowa czynność niż odkręcenie kurka z wodą? Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji przygotowanej w ramach drugiej edycji cyklu Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni „uwaga, Człowiek”. Tym razem poświęconej historii tarnowskich wodociągów. Audycję zatytułowaną "Tarnowski świat podziemny, czyli od epidemii do wodociągu" zrealizowała Ewa Czajkowska-Smożewską. Wysłuchamy też opowieści dra Tadeusza Rzepeckiego, prezesa zarządu - dyrektor spółki Tarnowskie Wodociągi oraz Kazimierza Bańburskiego, mediewisty, starszego kustosza Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Interesująco wyglądają statystyki liczby osób obsłużonych przez Tarnowskie Centrum Informacji. W maju, czerwcu i lipcu obsłużono odpowiednio o 17%, 58% i 22% osób więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Są to pierwsze wskaźniki dotyczące liczby turystów odwiedzających Tarnów i region.

Połowę sezonu turystycznego Tarnów ma już za sobą. I mimo, że dane statystyczne dotyczące liczby turystów odwiedzających miasto i region dostępne będą dopiero kilka miesięcy po jego zakończeniu, już teraz można próbować oszacować zainteresowanie miastem na podstawie statystyk liczby osób obsłużonych przez Tarnowskie Centrum Informacji. W maju, czerwcu i lipcu obsłużono odpowiednio o 17%, 58% i 22% osób więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Mimo, że dane statystyczne dotyczące liczby turystów odwiedzających nasze miasto i region dostępne będą dopiero kilka miesięcy po jego zakończeniu, można już próbować szacować zainteresowanie naszym miastem na podstawie statystyk liczby osób obsłużonych przez Tarnowskie Centrum Informacji. Wyglądają one bardzo obiecująco.

Minął półmetek sezonu turystycznego. Dokładne dane statystyczne dotyczące liczby turystów odwiedzających Tarnów i region dostępne będą dopiero za kilka miesięcy, ale na podstawie liczby osób korzystających z usług Tarnowskiego Centrum Informacji wynika, że w maju, czerwcu i lipcu obsłużono odpowiednio o 17%, 58% i 22% osób więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.

Archiwalne