Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Na brak turystów narzekają w tym sezonie duże i atrakcyjne turystycznie miasta, tymczasem w Tarnowie gości nie brakuje - zauważa Temi, galicyjski magazyn informacyjny.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na ostatni już wakacyjny spacerek po Tarnowie, który odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Tym razem z cyklu "wędrówki śladami walk niepodległościowych" zapoznamy się z historią drugiej wojny światowej w Tarnowie.

Miasto Tarnów poprzez swoją jednostkę - Tarnowskie Centrum Informacji, pracuje nad Małopolskim Systemem Informacji Turystycznej (MSIT) wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz ponad 30 partnerami (gminami i powiatami z całej Małopolski). Obecnie trwają prace nad częścią analogową i cyfrową systemu, który ma sprawić, że turysta odwiedzający jeden z punktów należących do MSIT-u otrzyma informację nie tylko o najbliższej okolicy ale także o całym województwie.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na ostatni już wakacyjny spacerek po Tarnowie, który odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Tym razem z cyklu "wędrówki śladami walk niepodległościowych" zapoznamy się z historią drugiej wojny światowej w Tarnowie.

To już ostatni wakacyjny historyczny spacerek po Tarnowie - w niedzielę 31 sierpnia starszy kustosz Muzeum Okręgowego Kazimierz Bańburski przypomni wybuch bomby zegarowej podłożonej w gmachu tarnowskiego dworca kolejowego przez niemieckiego dywersanta, w przededniu wybuchu wojny, 28 sierpnia 1939r.

Ostatni już wakacyjny spacerek po Tarnowie, odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia. Tym razem z cyklu "wędrówki śladami walk niepodległościowych" zapoznamy się z historią drugiej wojny światowej w Tarnowie.

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się po raz ostatni tego lata spacerek po Tarnowie. Tym razem wędrując po mieście będzie można się zapoznać z historią II wojny światowej w Tarnowie. Na trasie wędrówki znajdą się min: dworzec kolejowy , na którym 28 sierpnia 1939 roku wybuchła bomba zegarowa podłożona przez niemieckiego dywersanta.

Na ul. Wałowej przy "ławce poetów" stanęła tablica informująca, że Tarnów leży na "Małopolskim Szlaku Literackim". Umieszczono na niej informacje (po polsku i angielsku) na temat związków naszego miasta z postaciami z ławki oraz krótką biografię Romana Brandstaettera, którego pomnik stoi przy ul. Wałowej.

"Ławeczka poetów" z ulicy Wałowej doczeka się swoich kopii. Ale już z innymi postaciami z brązu i w innych miejscowościach Małopolski. A Tarnów już jest jednym z ważniejszych przystanków na trasie Małopolskiego Szlaku Literackiego - nowej ciekawostki oferowanej turystom.

Bijący rekordy popularności regionalny produkt Tarnowa, herbatka "tarninówka" doczekał się nowej oprawy plastycznej opakowania. Pudełko utrzymane w bordowej tonacji opatrzone będzie nowym logotypem - stylizowaną na roślinę "tarniny" literę "T". Zmieni się także skład naszego napoju - wyjaśnia Maria Zawada-Bilik, szefowa tarnowskiej promocji.

Archiwalne