Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Kolejny spacer po historii naszego miasta nosić będzie tytuł "Świątynie przy burkowej drodze".

Wczoraj po mszy świętej w tarnowskiej katedrze, poświęceniu samochodu znany podróżnik Andrzej Sochacki wyruszył z tarnowskiego Rynku w podróż dookoła świata.

Tatrzańska. W tej właśnie najstarszej tarnowskiej kawiarni swoją przystań znalazła miniona, niedzielna "Wędrówka śladami przeszłości".

Niespełna miesiąc po kilkustronicowym artykule o Tarnowie w dodatku "Turystyka" w Gazecie Wyborczej ukazuje się kolejny. Tym razem o Tarnowie możemy przeczytać w najnowszym, wrześniowym, numerze miesięcznika "Podróże".

Pracownicy Tarnowskiego Centrum Informacji, miejskiej instytucji działającej w branży turystycznej w kilku najbliższych numerach "Aktualności Turystycznych", czasopisma wydawanego przez Polską Organizację Turystyczną, reklamować będą szkolenia e-learning.

Tarnów przez wieki był kulturowym tyglem. Dziś wciąż można tu odnaleźć ślady żydowskie, węgierskie i cygańskie. Jednocześnie miasto jest perełką renesansu, z zachwycającymi zabytkami najwyższej klasy. Trudno o lepsze miejsce na romantyczny lub rodzinny wyjazd.

"Czym słynęła Strusina?" będą mogli dowiedzieć się uczestnicy kolejnego spaceru po Tarnowie, zaplanowanego na 19 sierpnia.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na Jamną - "Górę Ojca Góry" na Pogórzu Ciężkowickim (ok. 40 km na południe od Tarnowa) na
"ŚWIĘTO POJEDNANIA I ODPUSTU JAMNEŃSKIEGO" w dniu 15.08.2007

Trasa klimatycznych spacerów śladami przeszłości znów zatoczyła koło i na półmetku wakacyjnych przechadzek grupa około 100 amatorów łazikowała po dzisiejszych pozostałościach słynnych tarnowskich włościan sprzed 400 lat!

Miesiąc wakacji już za nami. Dla wielu tarnowian był to czas urlopowego odpoczynku, zwiedzania miejsc nowych i ciekawych. Zapewne określenie Tarnowa największą atrakcją turystyczną świata, byłoby niczym nie uzasadnioną naiwnością, ale statystyki wskazują, że z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza nasze miasto.

Archiwalne