Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Spacerki po ciekawych zaułkach Tarnowa, bez przewodnika, za to z rymowanymi wskazówkami w ręku, to nowy sposób na promocję miejskiej turystyki. 

Tarnowska straż miejska przygotowała oryginalne opaski, które dostępne są za darmo dla wszystkich rodziców i ich pociech. 

Małopolska jest piękna - mówią goście ze świata. Dziś dzień turystyczny podczas Dni w Diecezji.

Pielgrzymi z całego świata zaczynają zjeżdżać do Polski na XXXI Światowe Dni Młodzieży. Od 20 do 25 lipca będą uczestniczyć w Dniach Diecezjalnych, które organizowane są na terenie całego kraju. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w Twoim województwie! 

Kramy Jakubowe, Festiwal Narodów, koncerty, spektakle i bezpłatne zwiedzanie miasta – to atrakcje, z których będą mogli skorzystać nie tylko pielgrzymi, którzy przybędą do Tarnowa w ramach Światowych Dni Młodzieży, lecz również mieszkańcy. Wszystko to w ramach Tygodnia Misyjnego, poprzedzającego główne uroczystości w Krakowie. 

Kramy Jakubowe. Tarnów

Tłumy odwiedziły wystawione na ulicy Wałowej tzw. Kramy Jakubowe. Są wyroby rękodzielnicze, można spróbować regionalnych przysmaków, jak chleb ze smalczykiem i ogórkiem, góralskiego oscypka z żurawiną.

Tak, to zdecydowanie nie jest kolej-ny przystanek na mojej trasie, ale stacja.

... czy też może raczej, po drugiej stronie ulicy Narutowicza. 

Po Tarnowie biegałem wieczorem, zaraz po przyjeździe, i przez niemal cały następny dzień. Trasa całej wycieczki pewnie by była najbardziej czytelna, gdybym całość ujął w jednym wpisie, nie chcę się jednak znów narażać na zarzuty, że produkuję tasiemce;). Podzieliłem więc wszystko tematycznie, a to co zostało, wrzuciłem na szlak poplątany.

Archiwalne