Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Kosmiczna fontanna z Tarnowa może wygrać w plebiscycie 'Nowy Skarb Polski'. Tarnowska fontanna, która przypomina układ słoneczny znalazła się wśród 5 finalistów w ogólnopolskim konkursie na nową i niebanalną atrakcję turystyczną.

Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do oddania głosu na tarnowską atrakcję turystyczną na http://www.podroze.pl/skarby/. Głosowanie trwa do końca października 2012 r.

Tarnowska fontanna z układem słonecznym została wybrana jako jeden z pięciu finalistów w kategorii "Nowy Skarb Polski" w plebiscycie magazynu Podróże "Skarby Podróży". Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do oddania głosu na tę tarnowską atrakcję turystyczną na. Głosowanie trwa do końca października 2012 r.

Tarnowska fontanna z układem słonecznym została wybrana jako jeden z pięciu finalistów w kategorii "Nowy Skarb Polski" w plebiscycie magazynu Podróże "Skarby Podróży".

Tarnowska fontanna z układem słonecznym znalazła się w grupie pięciu finalistów w plebiscycie magazynu Podróże "Skarby Podróży" w kategorii "Nowy Skarb Polski". Głosowanie na zwycięzcę trwa. Oddajcie swoje głosy na ten „skarb podróży”.

Tarnowska fontanna z układem słonecznym została wybrana jako jeden z pięciu finalistów w kategorii "Nowy Skarb Polski" w plebiscycie magazynu Podróże "Skarby Podróży". Tarnowskie Centrum Informacji zachęca do oddania głosu na tarnowską atrakcję turystyczną. Głosowanie trwa do końca października 2012 r.

Do końca października trwać będzie głosowanie w plebiscycie „Skarby Podróży”. Tarnowskie Centrum Informacji zgłosiło do plebiscytu „kosmiczną fontannę” i zachęca tarnowian do głosowania.

Czy turysta planujący zwiedzanie Tarnowa wyczyta coś szczególnie interesującego o tym mieście w ogólnopolskich przewodnikach? Przede wszystkim w większości przeczyta to samo. W opisach przeważa "perła renesansu" i coraz częściej romska kultura. Ale nie brak też takich rewelacji jak informacje... o skoczni narciarskiej i torze saneczkowym na "Marcince", o których zapomnieli już nawet starsi tarnowianie.

Tarnów świętuje 140. rocznicę urodzin Jana Szczepanika. Obchody przygotowane przez miasto wraz z partnerami obejmowały m.in.: wystawę poświęconą Szczepanikowi w Muzeum Techniki w Warszawie, wydanie super publikacji „Obrazy i barwy” oraz audycje w mediach regionalnych i ogólnopolskich.

Można już nabyć książkę autorstwa wieloletniej polonistki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych imienia Jana Szczepanika w Tarnowie Anny Pragłowskiej pod tytułem "Obrazy i Barwy". Na blisko 200 stronach opisano życie i wynalazki Jana Szczepanika.

Archiwalne