Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Jak wyglądał transport w mieście kilkadziesiąt lat temu, jak mieszkańcy Tarnowa podróżowali do innych miejscowości. Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć podczas niedzielnego spaceru po Tarnowie z przewodnikiem. Jak mówi dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach, w najbliższą niedziele 1 sierpnia będzie można poznać historię komunikacji i transportu w mieście.

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało zestawienie turystycznych wydatków samorządów wojewódzkich, powiatowych, miast na prawach powiatu oraz gmin w 2009 roku. Łączna suma wydatków wyniosła 464,8 mln zł i uległa zwiększeniu w stosunku do roku poprzedniego o 139 proc.

Zamki nad Loarą to jedna z największych atrakcji turystycznych Europy a może i świata. Każdego roku odwiedzana przez setki tysięcy turystów. To żelazny punkt programu grup turystycznych zwiedzających Francję. Na przeciwnym biegunie tego „perfekcyjnego produktu turystycznego” leży unikalny na skalę światową, a na pewno europejską, Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Do najnowszych publikacji pojawiających się na rynku w samym szczycie kanikuły należy przewodnik „Tarnów i wokół Tarnowa” wydany przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie. Autorem publikacji jest Wiesław Ziobro z „Dziennika Polskiego”, autor reportaży wyróżnianych często w ogólnopolskich konkursach.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny spacerek historyczny po Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się trzecia z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności". Tematem przewodnim będzie "Komunikacja i transport w Tarnowie".

1 sierpnia Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny wakacyjny spacer po Tarnowie. Jego tematem będzie historia komunikacji i transportu w Tarnowie. Przewodnikiem po przeszłości miasta będzie Kazimierz Bańburski.

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny spacerek historyczny po Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się trzecia z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności".

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny spacerek historyczny po Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, o godz. 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się trzecia z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności".

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza na kolejny spacerek historyczny po Tarnowie. W najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, o godzinie 15.00 przed siedzibą Tarnowskiego Centrum Informacji rozpocznie się trzecia z cyklu wędrówek "Śladami tradycji i nowoczesności".

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją spod Muzeum Etnograficznego w Tarnowie ruszyły „cygańskie tabory”, by oddać hołd w miejscach związanych z martyrologią Romów na terenie Małopolski. Był to już XI Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów. Idea ta została podjęta w roku 1996, przez Adama Bartosza, dyrektora Muzeum Etnograficznego w Tarnowie oraz Adama Andrasza, Prezesa Stowarzyszenia Romów w Polsce.

Archiwalne