Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Pozdrowienia z Tarnowa, całuski z Paryża...
Są kolorowe, jak wakacje i zazwyczaj kupowane latem. Wybieramy je dla siebie na pamiątkę albo wysyłamy najbliższym. Po latach przypominają miejsca, które kiedyś nas zachwyciły.

Co przyciąga turystów do Tarnowa? W mieście prowadzone są specjalne badania ankietowe na ten temat. - Jest co podziwiać, ale brakuje zaplecza turystycznego - skarżą się turyści. Najbardziej narzekają na toalety w mieście. Nie jest ich mało, ale są brudne.

Tarnów ma szanse na niemałe pieniądze. Czy uda się je dostać, to zależy od mobilizacji mieszkańców. Trwa Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym spośród ciekawych miejsc województwa można wybrać właśnie Tarnów.

Tarnowska katedra oraz kamienice przy Placu Katedralnym będą tematem najbliższych "Wycieczek historycznych po Tarnowie".

Tarnowskie Regionalne Centrum Koordynacji i Obsługi Turystyki uruchomiło przy skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Dworcowej punkt informacji turystycznej. Punkt czynny jest od środy do niedzieli w godz. od 9.00 do 16.00.
Turyści odwiedzający nasze miasto mogą tu otrzymać nieodpłatne informatory oraz dowiedzieć się o ofercie turystycznej dotyczącej miasta i regionu. W sezonie turystycznym CIT w siedzibie przy Rynku 7, wydłuża czas pracy od godz. 8.00 do 20.00, a w weekendy w godz. 9.00-17.00.

Wśród 25 pomysłów na weekend w uroczych zakątkach Polski - dwa dni we dwoje" Pascala próżno by szukać Tarnowa, który uroczym zakątkiem dla par najwyraźniej nie jest, w odróżnieniu od np. Starego Sącza i okolic. Nie brak za to naszego miasta w innych ogólnopolskich przewodnikach, nawet jeśli wśród wyliczonych tamże najważniejszych imprez, obok Festiwalu Muzyki Odnalezionej, znajdą się Tarnowskie Zapusty, "największe w Polsce Targi Zdrowej Żywności" i Dni Tarnowa, czyli "zmagania malarek z Zalipia i 'sprejowców' na ścianach przed wejściem do Muzeum".

Turystów wita w Tarnowie nie władająca obcymi językami obsługa dworca kolejowego i autobusowego oraz budka informacji turystycznej stojąca w towarzystwie "dzwonów" do segregacji śmieci.

Na początku lipca rozpoczął się drugi etap VI edycji Plebiscytu na Wielkie Odkrywanie Małopolski. W ubiegłym roku laureatem została Lipnica Murowana. Tarnów jest jedną z 17 miejscowości walczących o Grand Prix marszałka Województwa Małopolskiego. W kategorii baza gastronomiczna startuje tarnowska restauracja "Pasaż".

Archiwalne