Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Gmina Borzęcin już niedługo stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną gminą w subregionie tarnowskim. W tej gminie bowiem realizowany jest projekt pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej subregionu tarnowskiego etap I i II.", co oznacza, że już w najbliższym czasie miejscowości takie jak Waryś, Borzęcin - Borek czy Łazy zyskają nowy wygląd. Wszystko, aby przyciągnąć do siebie jeszcze więcej turystów.

Aktualne projekty promocyjne realizowane przez Polską Organizację Turystyczną były tematem czerwcowego posiedzenia zarządu Forum Informacji Turystycznej. Spotkanie odbyło się 25 czerwca w Warszawie.

Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zapraszają na VI Piknik Lotniczy, który odbędzie się 8.07.2018 r.

Jutro, 23 czerwca, wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w pierwszym bezpłatnym spacerze po mieście. 

Wybierz się na spacer po najciekawszych zakątkach miasta. Rozpoczynają się letnie, bezpłatne spacery po Tarnowie.

W ostatnim tygodniu czerwca, odbyło się w Warszawie posiedzenie zarządu Forum Informacji Turystycznej.

Radosna "Polka Dziadek", tradycyjnie rozpoczynająca najbardziej rozpoznawalną audycję w polskim eterze, 23 czerwca zabrzmiała w zupełnie nowych aranżacjach z aż czterech miejsc: ze studia w Warszawie, Tarnowie, Pułtusku i Policach. We wszystkich tych ośrodkach pojawili się dziennikarze Polskiego Radia oraz wozy satelitarne.

Jedną z imprez towarzyszących tegorocznym Zdearzeniom był Jarmark Galicyjski, podczas którego prezentowano rękodzieło, wygasające rzemiosła oraz wszelkiego rodzaju niepowtarzalne wyroby i regionalne produkty kulinarne.

Altany, wieże widokowe, parkingi, ścieżki rowerowe - to tylko niektóre atrakcje, jakie pojawią się w najbliższym czasie w wielu gminach powiatu tarnowskiego. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu, które pozyskała Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz dzięki pieniądzom z samorządów. Wszystkie projekty będą kosztowały prawie 14 milionów złotych. Nad wieloma prace już zostały rozpoczęte.

Od soboty można poznawać najpiękniejsze zakątki Tarnowa w towarzystwie przewodnika.

Archiwalne