Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Z nadejściem lata i wakacji wracają również bezpłatne spacery po Tarnowie z przewodnikiem. W tym roku organizatorzy, Tarnowskie Centrum Informacji, zapraszają do spacerów po mieście i zwiedzania tarnowskiej katedry.

 

Od poniedziałku najciekawsze zakątki Tarnowa, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach oraz Zalipie będzie można zwiedzać w asyście przewodnika.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia, w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza na letnie spacery po zabytkowych miejscach Tarnowa, Ciężkowic i Zalipia.

W tym sezonie letnim Tarnowska Organizacja Turystyczna przygotowała dla gości odwiedzających miasto oraz dla mieszkańców ciekawą atrakcję: spacery z przewodnikiem po Tarnowie. Codziennie w lipcu i sierpniu o godz. 12.00 sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji, mieszczącego się na Rynku pod numerem 7, przewodnik będzie zabierał chętnych na spacer po najważniejszych zabytkach centrum Tarnowa. Można tez będzie skorzystać ze zorganizowanych wycieczek po Skamieniałym Mieście w Ciężkowicach oraz Zalipiu – „malowanej wsi”. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna". Zwiedzanie w ramach spacerów jest bezpłatne.

Jeśli chcesz lepiej poznać Tarnów, weź udział w bezpłatnych spacerach po mieście. Codziennie, od 1 lipca do 31 sierpnia, w samo południe, sprzed Tarnowskiego Centrum Informacji (Rynek 7) wyruszy przewodnik z grupą chętnych, którym opowie o miejscowych zabytkach oraz o ciekawostkach z nimi związanych.

Już od kilku lat magistrat wydaje taką samą, niewielką kwotę na promocję Tarnowa. Miasta nie stać na drogie kampanie reklamowe, więc stawia na dobre pomysły – po zdobywających popularność tarninowych koralach może kiedyś ktoś pokusi się o wyprodukowanie tarninowego zapachu? Albo po wizycie delegacji indyjskiej Tarnów pojawi się w bollywoodzkim filmie?...

„Wino w świecie antycznym” to tytuł spotkania w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej (Gm. Pleśna). Tarnowska Organizacja Turystyczna, Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Winnica Zadora zapraszają na drugie spotkanie z lokalnymi winnicami Pogórza.

W Tarnowie przybywa turystów – twierdzą urzędnicy. Ich zdaniem podczas sezonu turystycznego miasto pod Górą św. Marcina odwiedza nawet pół miliona osób. Popularne miejsca to Muzeum Diecezjalne, Muzeum Kultury Romów czy Perła Renesansu, czyli Ratusz. – Turyści z Francji, a nawet z dalekiej Azji cenią sobie szlak architektury drewnianej oraz malownicze domki w Zalipiu – ocenia Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.

Turyści przyjeżdżają do Zalipia ze sporym oczekiwaniem. Po wjeździe do Malowanej Wsi pojawia się konsternacja, zdziwienie, a czasem też rozczarowanie. A przecież Zalipie to nie skansen.

Archiwalne