Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Trwa Święto Miasta, w ramach Zdaerzeń 2016 przy ulicy Wałowej otwarto Jarmark Galicyjski.

Zdearzenia, czyli trzydniowe święto miasta rozpoczął Jarmark Galicyjski na ul. Wałowej. Poza tym przez cały weekend na mieszkańców miasta czekać będą liczne atrakcje: koncerty, warsztaty, spotkania z podróżnikami czy aeropiknik.

Tegoroczną odsłonę wydarzenia połączono z jubileuszem 150-lecia Parku Strzeleckiego. Podczas Jarmarku Galicyjskiego upolować można rękodzieło czy ekologiczne produkty z regionalnych gospodarstw. Na ul. Wałowej pojawiła się też camera obscura. Wieczorem w Teatrze odbędzie się gala wręczenia nagród w dziedzinie kultury oraz stypendiów artystycznych. Ceremonię uświetni koncert Krzysztofa Napiórkowskiego z zespołem. Później wydarzenie przeniesie się na tarnowski Rynek, gdzie poza gwiazdą wieczoru – Dawidem Podsiadło” wystąpią tarnowskie formacje: Need More Clouds i Wasabi.

Będą koncerty, warsztaty, spotkania z podróżnikami i aeropiknik. 24 czerwca w Tarnowie rozpocznie się trzydniowe święto miasta - „Zdearzenia 2016”. Tegoroczną odsłonę wydarzenia połączono z jubileuszem 150-lecia Parku Strzeleckiego. – Już teraz zapraszam wszystkich tarnowian. Świętujmy razem dni Tarnowa! – zachęca prezydent Roman Ciepiela.

Od godziny 11 ulica wałowa zamieniła się w targ smaków i zapachów. Swoją obecność na Jarmarku Galicyjskim zapowiedziało 40 uczestników z całej Polski.

24 czerwca w Tarnowie rozpocznie się trzydniowe święto miasta - „Zdearzenia 2016”. Tegoroczną odsłonę wydarzenia połączono z jubileuszem 150-lecia Parku Strzeleckiego. Oficjalna inauguracja odbędzie się 24 czerwca o godzinie 17.00 w tarnowskim teatrze. Rozpocznie ją gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa połączona z koncertem Krzysztofa Napiórkowskiego z zespołem. 

9-16 czerwca
„Galicjaner Sztetl”
Muzeum Okręgowe
www.muzeum.tarnow.pl

…Radna Anna Krakowska z tejże samej komisji ma nieco odmienny pogląd: Mamy w mieście jedno z najlepszych w kraju centrów informacji turystycznej, myślę też, że dobrze spełnia swoją rolę Wydział Marki Miasta UMT. Mimo to warto, moim zdaniem, pokusić się o bardziej różnorodną promocję, zaznaczyć swoją obecność w mediach, jak się to określa, głównego nurtu, bardziej dać się poznać w Polsce.

Mapa diecezji tarnowskiej rozchodzi się błyskawicznie. To specjalna publikacja przygotowana z myślą o Światowych Dniach Młodzieży. Pierwszy nakład wyniósł 8 tysięcy egzemplarzy. Mapy trafiły między innymi do Francji, Hiszpanii i Portugalii w ramach działań promujących Małopolskę. Miesiąc temu przygotowano kolejnych 15 tysięcy map, z czego połowy już nie ma. Tym razem mapa trafiła między innymi do Włoch, ale i do sąsiednich powiatów czy do hoteli i obiektów turystycznych, gdzie będą przebywać pielgrzymi w czasie ŚDM.

Koncerty, masowa produkcja tarninowych korali, przygotowanie przewodników i miejsc dla młodych, pielgrzymujących artystów – Tarnów prężnie szykuje się do Światowych Dni Młodzieży i rozplanowuje coraz to nowsze atrakcje związane z tym wielkim wydarzeniem. Niemal 300 tysięcy złotych otrzymały trzy organizacje pozarządowe na organizację działań w ramach ŚDM. To Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, Tarnowska Organizacja Turystyczna oraz Stowarzyszenie AD MAXIMAM.

Niemal 300 tys. złotych to kwota, jaką trzy organizacje pozarządowe otrzymały w ramach konkursów ofert od miasta na realizację zadań w ramach Światowych Dni Młodzieży. Pieniądze te mają zostać przeznaczone m.in. na promocję Tarnowa w kontekście zbliżającego się wydarzenia oraz integrację pielgrzymów, którzy przybędą wówczas do naszego miasta. 

Archiwalne