Tarnów i region - Informacja turystyczna / O nas / Media o nas

Na ul. Wałowej w Tarnowie rozpoczął się Jarmark Galicyjski. Królują regionalne produkty kulinarne i rękodzieło, występują ludowe kapele. To początek tegorocznego święta miasta.

Jarmark Galicyjski - dzień drugi

Co turysta ceni w podróży? Przede wszystkim bezpieczeństwo i właściwą informację. Gdy cudzoziemcowi przebywającemu w naszym kraju zdarzy się wpaść w tarapaty lub po prostu poczuje potrzebę zasięgnięcia języka, może być pewien, że nie zostanie bez pomocy. Wystarczy, gdy skontaktuje się z konsultantami „Telefonu bezpieczeństwa" i zintegrowanej z nim „Infolinii turystycznej" Polskiej Organizacji Turystycznej pod jednym z numerów, (48) 608 599 999; (48) 22 278 77 77; (48) 801 888 844 lub wyśle e-mail.

Tradycyjnie podczas obchodów dni Tarnowa na ulicy Wałowej rozstawiono stragany. Wystawcy prezentują sztukę ludową oraz potrawy charakterystyczne dla regionu Galicji. Jarmark potrwa do soboty.

Tarnowskie Centrum Informacji, trzykrotny laureat konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy punkt „it" oraz zdobywca pierwszego miejsca w kategorii „najlepsze z najlepszych". Prestiżowe tytuły przyznane zostały miedzy innymi za metodycznie wprowadzane rozwiązania zapewniające wszechstronną obsługę turystów niepełnosprawnych. Projekt realizowany jest miedzy innymi w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Galą w tarnowskim teatrze zainaugurowana zostanie 26 czerwca o godzinie 17.30 tegoroczna edycja „Zdearzeń” – Święta Miasta Tarnowa. Świąteczne imprezy trwać będą do 28 czerwca wieczorem. Na program złożą się m.in. koncerty plenerowe, spektakle teatralne oraz Jarmark Galicyjski na ulicy Wałowej.

Tarnowskie Centrum Informacji jako jedno z nielicznych centrów it w Polsce w pełni dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Od 10 lat Tarnów zwiedzać można z audio-przewodnikiem (pierwsza taka inicjatywa w Polsce), od 5 lat dostępny jest sprzęt i materiały dedykowane osobom niepełnosprawnym, a ostatnio, wspólnie z kawiarnią „Kabaret”, zmodernizowano i w pełni przystosowano toaletę na parterze do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Turyści przyjeżdżający do Tarnowa coraz chętniej korzystają z multimedialnych i mobilnych aplikacji przy zwiedzaniu miasta i okolic, zamiast wynajmować przewodnika. Można je pobierać bezpłatnie lub pożyczyć w Tarnowskim Centrum Informacji. Dzięki nim oglądanie najciekawszych miejsc i dotarcie do nich jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

2 znaki drogowe kierujące do tarnowskiego Ratusza mają pojawić się na autostradzie Kraków-Tarnów. Miasto od wielu lat zabiegało o to, jeszcze podczas budowy autostrady. W końcu jest pozytywna opinia z Regionalnej i Krajowej Kapituły ds. Turystycznych Znaków Drogowych.

Od 15 lat Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie jest organizatorem Pikniku Geograficznego , imprezy topograficzno – geograficznej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz nauczycieli geografii.

Archiwalne